Ilustrační FOTO - Pixabay

Dohoda není dostatečná

Evropští politici si stále nepřiznávají rozměr klimatické krize a jejich dohoda o finanční pomoci ekonomikám zasažených pandemií COVID-19 není z hlediska řešení klimatického problému dostatečná. V reakci na summit Evropské unie to konstatovala 17letá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

»Stále popírají fakta (o klimatických změnách) a neberou ohled na to, že v otázce klimatu je situace naléhavá. Klimatická krize se neřeší jako krize. Dokud tomu tak nebude, nezbytné změny se nestanou,« prohlásila Thunbergová v rozhovoru s britským listem The Guardian.

Podle dohody, jíž skončil summit EU, má být 30 % schválených peněz použito na záležitosti týkající se klimatu, mnoho detailů k tomu ale summit neposkytl, píše The Guardian.

S dohodou nejsou spokojeni ani další aktivisté ze studentského hnutí na ochranu klimatu. Aktivisté napsali evropským politikům otevřený dopis, v němž požadují rychlé činy. Podepsalo ho 80 000 mladých.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-08-01 00:25
A nepomohlo by Grétě vymítání?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.