Máme nejdražší vepřovéMaso je neoddělitelnou částí našeho jídelníčku. V tomto roce je vepřové maso nejdražší v posledních deseti letech.

Hospodyňky si nedovedou představit, že se budou muset obejít například bez tolik oblíbených řízků. Lidé dnes vyžadují kvalitu a s cenami se neradi smiřují. Poptávka po vepřovém je vysoká a masa je nedostatek. Naši zemědělci ale dostávají velmi malé ceny, cenu v konečné nabídce neúměrně zvyšují řetězce. Markety vydělávají a zákazníkovi nezbývá nic jiného, než platit. Řešení je možné za předpokladu navýšení domácí produkce, pak je šance na nižší ceny. Chovatelé prasat potřebují nezbytně pomoc ze strany státu. Je třeba si připomenout, že byly zrušeny chovy prasat, protože prodej jatečních zvířat byl nerentabilní a chovatelé je nemohli déle dotovat. Přispěly k tomu i dovozy masa ze zahraničí. Začarovaný kruh se uzavřel a my dnes platíme za kilogram vepřové kýty bez kosti 146 korun. To je jeden z důvodů, proč prosazuji navýšení potravinové soběstačnosti. K tomu je bezprostředně nutná součinnost státu a příslušného resortu. Doufám, že se podaří docílit shody.

Ing.

Pavel Kováčik, předseda Poslaneckého klubu KSČM a kandidát do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod č. 54 - Znojmo


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 34 hlasů.

Pavel Kováčik

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2020-08-01 20:39
Svatá pravda pane Hájek, proč žrát nezdravé vepřové, když si lze
dát telecí řízek v trojobalu s mírně vlahým bramborovým salátem,
nejlépe pak nad Dunajem ve městě valčíků, kolikrát jste tam letos
byl?
hajek.jiri51
2020-08-01 17:13
Jelikož je vepřové nezdravé, tak o co jde? Snad jen o to, že to
ostatní je většinou nezdravé taky ... Snad mimo bio. Snad.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.