Ilustrační FOTO - Pixabay

Afghánistán a mír? Iluze

V Afghánistánu ve čtvrtek večer při výbuchu bomby nastražené v automobilu zahynulo nejméně 17 osob, píše agentura AFP s odvoláním na místní představitele a zdravotníky. Dalších 21 lidí utrpělo zranění.

K útoku došlo jen několik hodin před třídenním příměřím, na němž se u příležitosti muslimského svátku oběti dohodly afghánská vláda a hnutí Tálibán. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické uskupení Tálibán zodpovědnost odmítá.

Podle očitého svědka k útoku došlo před kanceláří guvernéra provincie Lógar. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci. Teroristický čin potvrdil také mluvčí afghánského ministerstva vnitra, i když ten uvedl nižší počet obětí. Agentura Reuters hovoří o 18 mrtvých.

Od únorového podpisu mírové dohody mezi USA a Tálibánem povstalci podle prezidenta Ašrafa Ghaního zabili 3650 příslušníků afghánských bezpečnostních sil. Zpráva asistenční mise OSN v Afghánistánu vydaná tento týden hovoří o tom, že za letošní první pololetí bylo v zemi zabito více než 1280 civilistů, většinou v důsledku bojů mezi silami afghánské vlády a povstaleckým hnutím.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-08-01 11:50
Americké hodnoty se ani po bezmála dvaceti letech bojů v Afghánistánu
neujaly. Bodejť, původní vládu americké okupační jednotky nahradily
a Tálibán začal bojovat proti okupantům a vládě proamerických
kolaborantů ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.