O budoucnosti Schicka bude jasno nejdříve po konci Ligy mistrů

O budoucnosti fotbalisty Patrika Schicka nebude jasno dříve, než Lipsko skončí své účinkování v restartované sezoně Ligy mistrů. Německý klub z ekonomických důvodů kvůli koronavirové pandemii neuplatnil na českého reprezentačního útočníka při hostování z AS Řím opci na přestup, ale strany stále jednají.

"Máme úmluvu, že dokud bude Lipsko v Champions League, nebudeme vývoj komentovat. Aby měl hráč i klub klid. Jednání samozřejmě probíhají. Výsledek řekneme až po ukončení účinkování Lipska v Lize mistrů," řekl novinářům Schickův agent Pavel Paska.

Patrik Schick. FOTO - Wikimedia commons

Schick od podzimu v Lipsku hostuje z AS Řím a má za sebou úspěšnou bundesligovou sezonu. Připsal si 10 branek a byl druhým nejlepším týmovým střelcem. S německým klubem ho nyní čeká dohrávka Ligy mistrů, která se od čtvrtfinále dokončí turnajovým způsobem na jeden zápas. Lipsko se utká s Atléticem Madrid.

Třetí celek uplynulé bundesligové sezony nechal vypršet opci na přestup, protože s ohledem na pandemii nechtěl zaplatit stanovenou částku ve výši 29 milionů eur (759 milionů korun). V Římě má Schick ještě dvouletou smlouvu.

"Není to jednoduché. Koronavirus silně ovlivnil transferní trh v celé Evropě. Ty ceny, které byly uzavřeny před rokem, to znamená případná opce pro Patrika, se v téhle výši nedají realizovat. Když jsme se chystali uplatnit opci, spadla do toho pandemie. Bum, bylo to ze dne na den," uvedl Paska.

"Teď je to otázka jednání a kompromisu mezi AS Řím a Lipskem. Ve fotbale nikdy nevíte, dnes je to tak, zítra je to jinak. Máme ještě dva roky smlouvu v Římě, takže žádá hektika není. Přestupové okno je otevřené do 5. října," dodal Paska.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.