Ilustrační FOTO - Pixabay

Huawei musí vyřešit problém s čipy

Čínské technologické společnosti Huawei Technologies v důsledku amerických sankcí docházejí čipy pro výrobu chytrých telefonů. Firma bude kvůli sankcím příští měsíc nucena zastavit produkci svých vlastních čipů Kirin.

Uvedl to podle agentury AP šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu.

Spojené státy společnost Huawei už delší dobu účelově obviňují z krádeží technologií a špionáže pro čínskou vládu. Washington vloni omezil přístup firmy Huawei k americkým součástkám a technologiím. Letos v květnu restrikce zpřísnil, když zakázal dodavatelům po celém světě používání amerických technologií k výrobě součástek pro Huawei. Skutečným motivem těchto kroků je likvidace konkurence amerických technologických firem.

Yu uvedl, že Huawei zastaví výrobu svých čipů Kirin 15. září. Tyto čipy totiž pro firmu zhotovují dodavatelé, kteří americkou výrobní technologii potřebují. »Je to pro nás velmi velká ztráta,« prohlásil Yu na konferenci China Info 100. »V rámci druhého kola amerických sankcí bohužel naši výrobci čipů přijímali objednávky pouze do 15. května. Výroba se zastaví 15. září,« dodal.

Společnost Huawei v loňském roce prodala 240 milionů chytrých telefonů. Yu uvedl, že letošní objem prodeje bude pravděpodobně nižší. Neposkytl však žádné další podrobnosti, napsala agentura AP.

V letošním druhém čtvrtletí se společnost Huawei podle analytické skupiny Canalys stala největším prodejcem chytrých telefonů na světě, když předstihla jihokorejského konkurenta Samsung Electronics. Huawei těžila z růstu prodeje na čínském trhu, v zahraničí však zaznamenala pokles.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


manitius
2020-08-10 19:11
Nějaké ruské telefony s ruskými čipy by k mání nebyly? Vzpomínám
si na sovětské digitálky z 80. let - vážily asi čtvrt kila, vysoké
tři centimetry a nosil je jen ten, kdo snášel posměch. Technologie byla
ovšem převzata z kapitalistické ciziny (ne-li přímo ukradena).
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.