Ilustrační FOTO - Pixabay

Rybáři hledí letos s obavami k Vánocům

Produkce ryb v České republice loni klesla meziročně o 3,5 procenta na 20 986 tun. Poprvé za poslední tři roky tak byla pod 21 000 tunami.

Informovalo o tom Rybářské sdružení ČR. Podle jeho ředitele Michala Kratochvíla se letos očekává prohloubení propadu, mimo jiné kvůli suchému jaru. Předloňská produkce přitom byla rekordní.

Podle ředitele budou informace o letošní produkci jasnější až v říjnu nebo v listopadu. »Konečná čísla budou známa na jaře příštího roku. Na očekávaném propadu produkce má nejzásadnější vliv nedostatek vody v krajině, potažmo v rybnících. Jaro tohoto roku bylo opravdu z hlediska vody kritické. Možná nejhorší za několik desítek let. Plno rybníků bylo bez vody nebo voda v nich byla pouze na 30 až 50 %,« uvedl Kratochvíl.

Méně vody pak podle něj znamená méně nasazených ryb a nižší přírůstky. »O trochu lepší situace byla na větších rybnících, napájených většími toky či stokami. Kritická až katastrofální byla ale na takzvaných nebeských rybnících. Plno rybníků tak nemohlo být na jaře ani nasazeno nebo bylo nasazeno nižší obsádkou, než je běžné,« dodal.

Vody pak bylo díky srážkám od května více, ale ne všude. Promeškaný začátek vegetační sezony ale podle Kratochvíla již ryby nedoženou. Druhové složení ryb, jak řekl, bude podobné jako v jiných letech, i když ubývá například síhů, kteří jsou citlivější ke změnám klimatu.

Rybáři se před Velikonocemi obávali sníženého odbytu. Každoročně vyváželi před svátky do zahraničí stovky tun ryb, mezi březnem a dubnem šlo zhruba o 1600 tun. Letos byla ale poptávka kvůli pandemii a následným vládním nařízením výrazně nižší, byly zavřené restaurace, hotely nebo catering, na hraničních přechodech pak byly čekací lhůty. Kvůli uzavření pultového prodeje klesl také zájem v českých supermarketech.

»Nyní se přes léto situace s odbytem ryb mírně zlepšila, nicméně vzhlížíme s obavami k Vánocům a pokračujícím problémům s nemocí COVID-19,« uzavřel Kratochvíl.

Nejvíce se u nás tradičně chová kapr, jde o 85 % tržní produkce českých rybářů. Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v ČR pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. Celosvětová spotřeba je podle rybářského sdružení kolem 16 kg ryb na osobu. Zhruba 40 % živých ryb se prodalo v ČR, polovina šla na vývoz, desetina se zpracovala.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.