Kandidátkou Harrisová

Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral senátorku za stát Kalifornie Kamalu Harrisovou.

Bidenova kampaň o tom informovala své podporovatele prostřednictvím SMS, napsala agentura Reuters. Ta zároveň uvedla, že se Harrisová stala první americkou černošskou političkou, která se v prezidentské kampani dostala takto daleko. Harrisová na Twitteru napsala, že Biden dokáže Američany sjednotit a že stát po jeho boku pro ni bude čest.

Pětapadesátiletá Harrisová, jejíž matka pocházela z Indie a otec z Jamajky, je vystudovaná právnička a má dlouholeté zkušenosti ze státní správy. V letech 2011 až 2017 byla generální prokurátorkou státu Kalifornie. Tvrdá kritička současného prezidenta Donalda Trumpa prosazuje zdravotní péči pro všechny. FOTO - wikipedia commons

Podle agentury AP Biden svou volbou poukázal na klíčovou roli, kterou afroameričtí voliči budou mít v jeho snaze porazit republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

Výběr Harrisové jako Bidenovy pravé ruky s nadšením přivítali přední představitelé Demokratické strany. Bývalý prezident Barack Obama napsal, že senátorka je na svou novou roli »více než připravena«, protože celou svou kariéru postavila na boji za dodržování ústavy. Podle předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové je výběr Harrisové »hrdým milníkem pro celou zemi«.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-08-13 19:55
Američani si rádi hrají a tohle je hra na demokracii. Vítězem je vždy
velký kapitál a prostý lid má zábavu.
hajek.jiri51
2020-08-13 19:23
Čert nebo ďábel. Není to jedno?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.