Reklama
Květa Matušovská (vlevo) a Kateřina Dymáková během svitavských oslav 20 let Pardubického kraje.

Političky oslavily výročí Pardubického kraje

Dvacáté výročí Pardubického kraje se musí nejen připomenout, ale i oslavit. Téměř ve všech městech regionu se konaly zdařilé akce, podle těch, kteří se jich zúčastnili, byly nejhezčí ty konané 15. srpna ve Svitavách na náměstí.

Řada stánků s regionálními potravinami, pochopitelně nemohl chybět ani pardubický pivovar Pernštejn, byly přítomny složky Policie ČR, záchranáři i hasiči, malí i velcí zájemci si mohli prohlédnout techniku, ti odvážní se nechali vyzdvihnout vysokým požárním žebříkem a hemžení pozorovali z výšky, přišli si na své i milovníci hudby, mohli si poslechnout skupiny Sabrage, The Bugles (Beatles revival) a Polaritu.

Svůj stánek měla i Československá obec legionářská, která představila Zámeček Pardubičky – Larischovu vilu (zde trpěli a byli Němci zastřeleni obyvatelé Ležáků) a její pokračující opravy, přítomní měli možnost seznámit se i s dalšími aktivitami této organizace.

A protože to byla akce Pardubického kraje, je samozřejmé, že se jí zúčastnily i kandidátky do Zastupitelstva Pardubického kraje za KSČM Kateřina Dymáková a Květa Matušovská, které besedovaly s účastníky, všechno si prohlédly a také si tak trochu odpočinuly. Neformální setkání s občany jsou daleko důležitější, Květa Matušovská a Kateřina Dymáková vyslechly řadu námětů a budou s nimi pracovat.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

FOTO - autorka


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 6 hlasů.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.