Ilustrační FOTO - Pixabay

Pozor na údaje o platebních kartách

Banky v poslední době zaznamenaly nárůst útoků na jejich klienty formou takzvaného vishingu. Jde o volání z podvrženého telefonního čísla s cílem vylákat z klientů údaje o jejich platební kartě.

Informovala o tom Česká bankovní asociace. Ve svém sdělení připomíná klientům, že jejich banka by po nich citlivé údaje tímto způsobem nikdy nechtěla.

Útočníci napodobují telefonní čísla zákaznických center různých bank a následně telefonují náhodně vybraným lidem, kterým se pokoušejí tvrdit, že jejich platební karta byla zneužita. Cílem těchto útoků je vylákat z lidí detaily o jejich platebních kartách. Především jim jde o číslo karty, jméno klienta, dobu platnosti karty a CVV kód). Útočníci se je pak pokoušejí zneužít.

»Klienti bank by neměli zapomínat, že je banka tímto způsobem nikdy nekontaktuje a v žádném případě nebude chtít sdělit citlivé údaje. Veškeré důležité informace a sdělení, jako například i upozornění na podobné útoky, naleznou klienti ve svém elektronickém bankovnictví. Doporučujeme nikomu neposkytovat citlivé údaje po telefonu, ani prostřednictvím e-mailu. Pokud se s takovýmto jednáním někdo setká, měl by na možný pokus o podvod upozornit svou banku, která vše prověří,« uvedl odborník České bankovní asociace na platební styk a kyberbezpečnost Tomáš Hládek.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 17 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.