Ilustrační FOTO - Pixabay

2. kolo: Sparta zdolala Olomouc, Plzeň prohrála v Liberci

Fotbalisté Sparty ve druhém kole první ligy doma porazili Olomouc 3:0 a v nové sezoně i podruhé zvítězili. Letenští jsou spolu s pražským rivalem a obhájcem titulu Slavií jediní v tabulce s plným počtem bodů. Naopak Plzeň nečekaně prohrála v Liberci vysoko 1:4. Západočeši byli viditelně otřeseni středeční porážkou 1:3 po prodloužení v Alkmaaru a vyřazením v kvalifikaci Ligy mistrů.

Sparťané rozhodli zápas s Olomoucí už v závěru prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Lukáš Juliš, který v jarní části minulé sezony hostoval právě v Sigmě. V 89. minutě přidal třetí branku favorita střídající Libor Kozák. Pražané potvrdili úvodní triumf 4:1 v Brně, Hanáci nenavázali na minulou výhru 1:0 nad Libercem.

Plzeňští v Liberci zažili "hororový" úvod a ve 14. minutě prohrávali už 0:3 po gólech Jhona Mosquery, Júsufa Hilála a Jakuba Hromady. Ve 34. minutě sice snížil z penalty Aleš Čermák, ale v 55. minutě se podruhé trefil Kolumbijec Mosquera.

Viktoria utrpěla v první lize nejvyšší prohru od loňského března (0:4 na Spartě) a po úvodním vítězství 3:1 nad Opavou poprvé v sezoně nejvyšší soutěže ztratila body. Liberec v lize zdolal Plzeň po 16 zápasech a doma ji porazil po téměř 13 letech. V nové sezoně Severočeši premiérově bodovali.

Pardubice zdolaly Teplice 2:1 a připsaly si historicky první výhru v nejvyšší soutěži. Nováček od 43. minuty vedl po trefě Emila Tischlera, ale krátce po změně stran srovnal Martin Toml vlastním gólem. Východočeši, kteří hrají domácí ligové zápasy v pražském Ďolíčku kvůli nevyhovujícímu stadionu, rozhodli v 63. minutě díky Michalu Surzynovi.

Brno doma remizovalo 0:0 s Bohemians 1905. Moravský nováček získal první bod po návratu mezi elitu, "Klokani" mají po dvou kolech čtyři body a v nové sezoně ještě neinkasovali. V souboji těchto dvou týmů na hřišti Zbrojovky nepadl gól potřetí za sebou. Nejblíže brance byl v 54. minutě domácí Jan Hladík, který trefil spojnici břevna a tyče.

Už v sobotu Slavia doma porazila Příbram 3:0 i díky proměněné penaltě brankáře Ondřeje Koláře, Zlín vyhrál v Mladé Boleslavi 3:1 a Karviná v Opavě 2:1. Slovácko na svém hřišti remizovalo 1:1 s Jabloncem. Páteční předehrávka Ostrava - České Budějovice skončila výsledkem 2:2.

Statistika nedělních zápasů 2. ligového kola:

--------

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 4:1 (3:1)

Branky: 4. a 55. Mosquera, 11. Hilál, 14. Hromada - 34. Čermák z pen. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Flimmel - Rejžek (video). ŽK: Mosquera, Matoušek, Rabušic - Čermák, Mihálik, Havel, Hořava, Hejda, Bucha. Diváci: 2488 (limit 5102 osob na stadionu).

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Dresler - Královec (video). ŽK: Sedlák, Čermák - Ljovin. Diváci: 2499 (limit 5102 osob na stadionu).

FK Pardubice - FK Teplice 2:1 (1:0)

Branky: 43. Tischler, 63. Surzyn - 48. vlastní Toml. Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Kotalík - Denev (video). ŽK: Tischler - Trubač, Hejkal (trenér). Diváci: 1167 (limit 5102 osob na stadionu).

Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock - Berka (video). ŽK: Štetina - Hála, Greššák, González, Radič. Diváci: 4613 (limit 5102 na stadionu).