Konečně důstojné záchody na nádražích

Správa železnic chce kromě rekonstrukce výpravních budov zlepšit také úroveň veřejných toalet na nádražích. Lepšího prostředí včetně odpovídajícího technického a estetického stavu se letos a příští rok dočkají toalety v několika desítkách měst včetně většiny významných železničních stanic a uzlů.

Správa železnic to uvedla v tiskové zprávě. »Zvýšení úrovně a kvality provozu se bude týkat nejen zlepšení jejich stavebně technického stavu, ale také postupného vybavování toalet turnikety a elektronickými automaty dveřního zámku, aby nebylo nutné čekat na vydání klíče pokladními,« informovali správci železnic.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Správa železnic se v letošním a následujícím roce zaměří na víc než 60 vybraných nádraží, na nichž zmodernizuje záchody pro cestující včetně instalace turniketů nebo automatických zámků. Ve většině těchto stanic bude možné platit bezhotovostně.

Letos začaly rekonstrukce nádražních budov Beroun a České Budějovice, při nichž budou opraveny i toalety. Ještě tento rok čeká větší či dílčí rekonstrukce veřejné záchody například na hlavních nádražích v Ústí nad Labem, Děčíně, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě, dále v Praze na Smíchově, v Holešovicích a Libni, ale i v dalších městech. V roce 2021 je v plánu modernizace toalet pro cestující třeba v Rakovníku, Českém Brodě, Nymburku, Havlíčkově Brodě, Znojmě, Liberci, České Třebové, Ústí nad Orlicí, Frýdku-Místku, Českém Těšíně, Ostravě-Svinově, Bohumíně či ve Františkových Lázních. Moderní podobu získají nádražní WC také při celkové rekonstrukci výpravních budov v Plzni, Táboře a Chebu.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.