V národním týmu fotbalistů jeden pozitivní test

Jeden z členů širšího realizačního týmu české fotbalové reprezentace měl pozitivní test na COVID-19. Národní celek absolvoval kontrolní odběry a všichni včetně trenérů jsou negativní. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý. Výprava neodletí k pátečnímu úvodnímu utkání Ligy národů na Slovensku dnes, ale až ve čtvrtek, zápas by neměl být ohrožen.

O pozitivním nálezu v reprezentaci jako první informoval server iSport.cz. »Můžeme potvrdit jeden pozitivní test ze skupiny širšího realizačního týmu. Pozitivně testovaná osoba ihned opustila hotel a nastoupila do karantény,« uvedl Šedivý.

»Zároveň v komunikaci s příslušnou hygienickou stanicí došlo k přetestování hráčů a realizačního týmu, všechny výsledky testů jsou negativní. V důsledku dnes probíhajících testů se odlet na Slovensko posouvá na čtvrtek,« dodal tiskový mluvčí.

Národní tým se sešel v pondělí v poledne v Praze a kvůli koronavirové pandemii je ve speciálním režimu prakticky izolován od okolí. Hráči například mají na hotelu vlastní patro i vstup, bydlí na pokojích po jednom a cestují k tréninkům dvěma autobusy.

Před srazem měli hráči i realizační tým všechny testy negativní. V úterý národní celek absolvoval povinné odběry nařízené Unií evropských fotbalových asociací (UEFA) a nákaza se objevila u jednoho z členů širšího realizačního týmu. Jelikož ale měli všichni ostatní dnešní kontrolní test v pořádku, nemělo by být utkání na Slovensku ohroženo.

Pátečním zápasem v Bratislavě reprezentanti vstoupí do druhého ročníku Ligy národů, v pondělí se pak představí v domácím duelu v Olomouci proti Skotsku.

Výskyt koronaviru v reprezentaci vystrašil pražskou Slavii, která má v národním celku hned osm hráčů a na konci září ji čeká v závěrečném 4. předkole Ligy mistrů boj o základní skupinu. »Dnes odpoledne budeme jednat o situaci v reprezentačním týmu s vedením Fotbalové asociace ČR,« uvedl na sociální síti twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.