Česká zahraniční politika je škodlivá a nejednotná!

Výkonný výbor ÚV KSČM vydal na svém zasedání stanovisko k cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan. Přetiskujeme jej v plném znění:

Svévolná, až rituální a zbytečná návštěva předsedy Senátu PČR M. Vystrčila na Tchaj-wan byla v rozporu s doporučeními prezidenta, vlády i ministra zahraničních věcí České republiky, ale také předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které vláda za svoji činnost odpovídá. Neposloužila nikomu a ničemu, snad kromě sebeprezentace pana Vystrčila a jeho suity a těm, kteří ochotně nahradí české zboží na čínském trhu. Rozhodně není prospěšná národním zájmům České republiky vycházejícím z historické zkušenosti naší země, spočívající, mimo jiné, v respektování mezinárodního právního řádu jako nejlepší cesty k ochraně suverenity a nezávislosti České republiky. Fráze o obraně svobody a demokracie jsou pouze ubohým pokusem zdůvodnit zjevnou neopodstatněnost celé akce, mající za cíl poškodit vztahy České republiky a Čínské lidové republiky. Vměšování se do vnitřních záležitostí suverénní a nezávislé země, v rozporu s mezinárodním právem a dobrými mravy, a podpora separatismu zcela jistě vyvolají reakci, která může mít neblahé následky pro zájmy České republiky a většiny jejích občanů.

Vyzýváme proto Vládu České republiky a zejména ministra zahraničních věcí T. Petříčka, aby se od této mise předsedy Senátu PČR jednoznačně distancoval, prohlásil ji za »nulitní«, anebo ze své funkce odstoupil.

VV ÚV KSČM, 4. 9. 2020


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 21 hlasů.

VV ÚV KSČM, 4. 9. 2020

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-09-04 19:48
Prostě ANO a ČSSD se od té demožumpy v podstatě nijak neliší.
abbeyroader
2020-09-04 16:35
Proč, soudruzi, požadujete, aby ministr prohlásil cestu za v uvozovkách
nulitní? Nebylo by lépe, kdyby ji prohlásil za nulitní? Bez uvozovek?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.