K. Matušovská s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Šárkou Řehořovou

Květa Matušovská mezi seniory

Den seniorů ve Svitavách už má ve městě tradici. Starší spoluobčané se mezi sebou nejen pobaví, ale díky návštěvě milých hostů se dozvědí také řadu zajímavostí.

Letos mezi sebou přivítali poslankyni a kandidátku do krajského Zastupitelstva Pardubického kraje Květu Matušovskou (KSČM), radního pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavla Šotolu (KDU-ČSL) a starostu města Davida Šimka (Sdružení pro město Svitavy). V průběhu odpoledne přijel také náměstek ministryně práce a sociálních věcí Michal Pícl (ČSSD).

Přítomní získali informace o připravovaných akcích ve Svitavách, mezi nejdůležitější patří dostavba Seniorcentra a s ním i 15 malometrážních bytů, velice aktivní je Klub seniorů, ale i další organizace, jako např. Centrum J. J. Pestalozziho, Mateřské a rodinné centrum Krůček, přítomné velmi zaujal Projekt Jedu s dobou, který se týká zdokonalování výcviku řidičů, zajímavé poznatky si zúčastnění vyslechli i z úřadu práce.

K. Matušovská, P. Šotola a D. Šimek (uprostřed)

Matušovská hovořila o novele sociálního zákona, financování sociálních služeb, dotkla se také připravovaného zákona o lékařské posudkové službě. Ve svém vystoupení poděkovala všem, kteří ve městě vytvářejí podmínky pro důstojný život seniorů a pak besedovala s přítomnými.

Šotola se zmínil o financování sociálních služeb, rozšíření hospicové péče a pochválil Svitavy za velmi dobrou práci v této oblasti. Upozornil také na brožurku Jak si poradit v životních situacích, kterou kraj vydal a která je potřebná pro všechny, kteří si v některých situacích nedokážou sami poradit.

Příjemné odpoledne zpestřila svým vystoupením dechová hudba pod vedením Jaroslava Dvořáka, která zahrála nejen k poslechu, ale těm odvážnějším i k tanci.

Všichni byli spokojeni a po dlouhé době, kdy se nemohli scházet, si to náležitě užili.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

FOTO – autorka


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.