Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Záminka k pohřbení projektu?

Německá opoziční strana Zelení chce na příští týden do jednacího programu Spolkového sněmu, jedné z komor německého parlamentu, zařadit debatu o případu otravy předáka ruské opozice Alexeje Navalného a také diskuzi o osudu dokončovaného plynovodu Nord Stream 2. Tím bude po dně Baltského moře přiváděn zemní plyn z Ruska do Německa.

Alexej Navalnyj. FOTO - Wikimedia commons

Šéfka poslanců Zelených Katrin Göringová-Eckardtová je jednou z německých političek, která požaduje zastavení projektu plynovodu Nord Stream 2. Merkelová podle analytiků čelí rostoucímu tlaku, aby Rusko kvůli otravě Navalného potrestala zastavením dostavby plynovodu Nord Stream 2. Přehodnotit tento rusko-německý hospodářský projekt chce i šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen, který by rád Merkelovou vystřídal na kancléřském postu. Podle Röttgena je nutné v této kauze použít jazyk, kterému prý ruský prezident Vladimir Putin rozumí, což je podle něj plyn.

Zastavit Nord Stream 2 požaduje po vládě i nejprodávanější německý deník Bild, který podle aktuálních statistik čte v 83milionovém Německu zhruba desetina obyvatel. Hospodářské subjekty, ale i někteří významní němečtí politici takové požadavky odmítají. Na zastavení projektu tlačí americký prezident Donald Trump a spolková vláda je pod značným tlakem. Kritici si všimli spojování útoku na Navalného s plynovodem a tvrdí, že útok provedla německá rozvědka, aby dala vládě možnost »vyklouznout« z projektu plynovodu.

(pe, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(pe, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-09-06 00:54
No jo, zelení, to je ta "moderní levice". Jako by nestačilo,
že byli jedním z největších podporovatelů agrese NATO proti
Jugoslávii v roce 1999. Ještě se někdo diví, že řada pracujících
hledá oporu u populistické pravice?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.