Ilustrační FOTO - Pixabay

Demonstranti v Portlandu házeli zápalné lahve na policisty

Demonstranti v americkém Portlandu v noci házeli na policisty zápalné lahve a nejméně jeden člověk byl při incidentu zraněn. S odvoláním na sdělení tamní policie to napsala agentura Reuters. Ta zároveň připomněla, že protesty proti rasismu a policejní brutalitě v tomto oregonském městě trvají již 100 dní.

Policie informovala o "bouřlivém a násilném chování" demonstrantů na jihozápadní Stark Street. Uvedla, že někteří házeli "zápalné bomby" na policisty a nejméně jeden člověk přitom byl zraněn. Na twitteru portlandský policejní sbor sdílel video incidentu zachycené zpravodajem The New York Times. Ten uvedl, že na začátku videa jeden protestující běží s nohama v plamenech. Policie uvedla, že řadu lidí zatkla, ale nesdělila konkrétní počet.

Demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě propukly napříč Spojenými státy po smrti 46letého černocha George Floyda. Ten zemřel v květnu poté, co mu při zatýkání bělošský policista bezmála devět minut klečel na krku.

V Portlandu se pravidelně již tři měsíce v nočních hodinách konají demonstrace, jejichž účastníci žádají policejní reformy a sociální spravedlnost. V některých případech byly protesty provázeny střety mezi demonstranty a policisty či mezi pravicovými a levicovými skupinami.

"Na začátku (sobotní demonstrace) tam byly stovky lidí. Ano, zatýkali jsme," sdělila policie Reuters e-mailem.

V Louisville se před dostihovými závody Kentucky Derby dříve v sobotu demonstranti proti rasismu střetli s ozbrojenými stoupenci policie. V newyorském Rochesteru policie demonstranty rozehnala slzným plynem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-09-06 22:21
A mezinárodní společenství by mělo vyhlásit nad USA bezletovou zónu.
Vždyť přece máme povinnost chránit.
svaty_vaclav
2020-09-06 15:30
V USA by měla odstoupit vláda a měly by být vypsány nové
demokratické volby.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.