Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Skotové se proti Čechům jako favorité necítí

Skotští fotbalisté se podle trenéra Steva Clarka necítí v pondělním utkání Ligy národů v Olomouci proti Česku jako favorité a očekávají těžký zápas, přestože jejich soupeř nastoupí v úplně jiném složení než v pátek na Slovensku. O nově poskládaném týmu má Clarke nyní lepší představu než v sobotu a informace o jednotlivých hráčích si hledá na internetu.

Fotbalová asociace ČR narychlo složila nové mužstvo po výhře 3:1 nad Slováky kvůli tomu, že se v původním výběru objevily dva případy koronaviru u členů realizačního týmu. Po utkání byl po diskuzích s hygieniky sraz kvůli obavám z dalšího šíření nemoci předčasně ukončen. Všichni hráči přitom měli negativní i kontrolní odběry. Do izolace s původním výběrem zamířil také kouč Jaroslav Šilhavý. Novou nominaci tvoří hráči z ligových týmů.

"Očekáváme, že i tak nastoupí kvalitní hráči, protože v české lize jich je spousta. Nic nepodceňujeme. Je to jiný tým, ale úroveň bude vysoká. Očekáváme těžký zápas proti hráčům, na které bude menší tlak. Kvalitních českých hráčů je spousta, takže se jako favorité necítíme. Nastupujeme do zápasu, jako kdyby se nic nedělo," řekl Clarke na online tiskové konferenci s českými novináři.

O nově složeném českém celku získává představu. "Na internetu je spousta cest, jak najít informace. Teď o českých hráčích víme víc. Zjišťujeme si o jednotlivcích detaily, jak jsou kvalitní, jaký je jejich profil, jestli hrají vlevo nebo vpravo. Poskládáme kousky informací dohromady," uvedl sedmapadesátiletý kouč ještě předtím, než byla nová česká nominace oficiálně zveřejněna.

Těžký duel očekává i záložník Stuart Armstrong. Čeští hráči budou odpočatí a připraveni odehrát výborný zápas. Soustředíme se sami na sebe, a to je nejdůležitější," prohlásil osmadvacetiletý hráč Southamptonu.

Clarke je rád, že se utkání navzdory komplikacím uskuteční. "Byl bych radši, kdybychom hráli proti původnímu českému výběru, ale doba je zvláštní. Musíte se jí přizpůsobit a zvyknout si," konstatoval bývalý obránce Chelsea.

Skotové vstoupili do druhého ročníku Ligy národů domácí remízou 1:1 s Izraelem. "Samozřejmě jsme šli do toho zápasu s tím, že chceme vyhrát, ale i na remíze vidíme jistá pozitiva. Hlavně se soustředíme na další zápasy. Chtěli jsme vyhrát, remíza nás netěší, ale jdeme dál," řekl Armstrong.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.