Ilustrační FOTO - Pixabay

Útoky nožem stály život

Po útocích nožem v noci ze soboty na neděli v anglickém velkoměstě Birminghamu zemřel jeden člověk a dalších sedm utrpělo zranění.

Policie uvedla, že jde o »rozsáhlý incident«, kvůli němuž obyvatele vyzvala k bdělosti. Uvedla rovněž, že v souvislosti s řadou pobodání pátrá po jednom podezřelém, incident vyšetřuje jako vraždu. Policisté se snaží zjistit zatím nejasné pozadí případu. Policie v prohlášení uvedla, že obdržela zprávy o útoku nožem půl hodiny po půlnoci místního času. Další pobodaní byli hlášeni nedlouho poté. Podle strážníků spolu jednotlivé incidenty ve městě souvisejí.

»Jeden muž tragicky zemřel. Další muž a žena utrpěli vážná zranění a pět dalších bylo rovněž zraněno, byť je jejich zranění neohrožují na životě,« uvádí se v prohlášení.

Přesné příčiny incidentu jsou dosud neznámé. »Pracujeme na tom, abychom zjistili, co se stalo. Může trvat nějakou dobu, než budeme schopni cokoliv potvrdit,« sdělila policie. Později uvedla, že pobodaní byli vybráni náhodně a že útoky necílily na konkrétní skupinu obyvatel a patrně nebyly ani spojeny s gangy. Podle jedné očité svědkyně se jednalo o boj dvou skupin mladistvých. Stanici BBC řekla, že slyšela »rasistické nadávky«.

V sobotu večer se útok nožem odehrál také v Londýně. Zraněno při něm bylo pět lidí, přičemž jeden je v ohrožení života. Pět podezřelých pachatelů bylo zatčeno. I v tomto případě není pozadí činu známo a stejně tak není jasné, zda spolu oba incidenty jakkoliv souvisejí.

Média připomínají, že útoky nožem jsou v Británii dlouhodobým problémem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.