Rekonstrukce nádraží s podporou občanů

Internetový časopis Čti doma upozornil na nutnou rekonstrukci železničního nádraží v Kralupech nad Vltavou. »Jelikož Správa železnic ani vedení Středočeského kraje se k řešení problému zatím nemají, taktovky se chopilo alespoň město, které iniciovalo zlepšení bezpečnosti ve stanici a zkrášlení jejího okolí,« uvádí se v článku.

Tvrzení je to tak trochu jednostranné, zjevně již předvolební. Nádraží je samozřejmě opravit potřeba a prodlení tu je také, neznamená to ale, že by kraj o řešení neusiloval. Především má revitalizaci kralupského nádraží zařazenu jako prioritu číslo jedna v požadavcích na zlepšení železniční infrastruktury. Tyto požadavky jsou obsaženy ve společném materiálu se Správou železnic a jejich uskutečňování se také pravidelně kontroluje, například ve Výboru pro dopravu dvakrát ročně. Naposledy to bylo v letošním srpnu, tedy v minulém měsíci, kdy Správa železnic informovala, že probíhá stavební řízení a projekt modernizace nádraží nebyl »dán k ledu«.

Jistě, vše neprobíhá podle našich představ. Osobně bych také uvítal pružnější přístup. Ze zkušenosti vím, že k urychlení takových investic může přispět i společný postup všech zainteresovaných, třeba i občanských iniciativ. Například v Rakovníku, kde dosud není ani bezbariérové nástupiště, iniciovali místní komunisté petici na modernizaci nádraží adresovanou městu, vedení kraje a Správě železnic. Během krátké doby ji podepsalo kolem 1500 občanů. Vedení kraje jednalo se Správou železnic a věci se pohnuly – nyní již příprava modernizace nádraží běží.

Neříkám, že občanské iniciativy by měly nahrazovat práci těch, kteří jsou za ni placeni. Spíše chci zdůraznit, že zlepšování notně zanedbané železniční infrastruktury (takových »pomníčků« jako v Kralupech je mnoho) dnes opravdu vyžaduje zvýšené úsilí.

Ivan CINKA, předseda výboru pro dopravu Středočeského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 8 hlasů.

Ivan CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2020-09-08 12:03
Komunisté v Rakovníku tvrdě zabodovali, 1 400 podpisů na petičních
arších činí 11 % (!) plnoletých obyvatel tohoto okresního města.
Předsedu Městské organizace Dušana Korenka by mělo "pražské
ústředí" patřičně ocenit. Pro začátek by možná stačilo
seznámit jej s tím, že v senátním volebním obvodě číslo 6 Louny,
kam patří i celý okres Rakovník, kandiduje do senátu za KSČM soudruh
Václav Beneš. Před měsícem (4.8) si Korenko v rozhovoru o úspěšné
petici postěžoval redaktorovi HaNo, že v tom mají nejasno...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.