Zisky pro soukromníky, zdražování pro občany

Poté, co byla prodána voda francouzské firmě Veolia, prodává se té samé firmě i teplo. Konkrétně jedna z největších teplárenských sítí v ČR - Pražská teplárenská. Nezodpovědné privatizace odvádějí každý rok obrovské zisky do zahraničních kapes soukromníků a snižují možnost Praze samostatně rozhodovat o životně důležitých potřebách občanů.

Peníze, kterými by se mohly hradit současné ztráty českých podniků a zemědělců, platy a důchody, ošetřovné, pomoc samoživitelkám, nová pracovní místa. Místo toho mohou rodiny očekávat jen další zdražování. Už teď přitom mají mnohé hluboko do kapsy. Není se co divit. Stále dražší je voda, energie, nájmy, ceny bytů, svoz odpadů a další služby. Co asi můžeme očekávat, pokud jde o teplo? Pražská teplárenská zásobuje v hlavním městě teplem 230 tisíc domácností, dále úřady, firmy, školy a další budovy. Její loňský čistý zisk činí 580 mil. Kč, její výnosy meziročně vzrostly o 4,8 % na 5,3 mld. korun. Náš občan z toho nemá nic.

Zadlužení ČR i lidí roste. Necháme si prodat celou naši zemi?

Marta SEMELOVÁ, předsedkyně KV KSČM Praha


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 38 hlasů.

Marta SEMELOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-09-11 09:11
Nejdříve se musí vše prodat , než občané pochopí o co jde a pak
přijde jiná politika a vše se znovu znárodní . Přirozený kolotoč
lidstva.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.