Přednost těm, kteří chtějí problémy řešit

Členové Výkonného výboru Plzeňského KV KSČM (VV) na svém posledním jednání v Domažlicích opětovně projednávali priority krajského volebního programu KSČM v nadcházejících volbách.

Vyslovili znepokojení nad stavem krajského zdravotnictví, což souvisí i s bezpečnostní situací v kraji. Zejména poukázali na značnou personální krizi projevující se v nedostatku lékařů a dalšího zdravotnického personálu. Poukázali na problém financování nemocnic ze strany pojišťoven, kde jeden a týž úkon má v každé nemocnici jinou hodnotu, a kdy současní vedoucí manažeři Nemocnice PK, a. s., lepší podmínky nevyjednali, přičemž platy managementu ve srovnání s ostatními zaměstnanci jsou více než nadstandardní. Podstatně se zhoršilo vzdělávání lékařů, kdy mnohá zařízení nemají vzdělávací akreditace. Lékaři tak odcházejí do větších zařízení, a navíc za lepšími finančními podmínkami do zahraničí.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Členové VV také poukázali na stav dopravy v kraji, kdy přepravu občanů zajišťuje soukromý dopravce. Ten se od začátku potýká s mnohými problémy, které nesnesou omluvy. Přidělení zakázky soukromému dopravci je provázeno podezřením, že výběrové řízení neproběhlo, jak mělo, a tedy vše směřovalo k tomu, aby zakázka byla přidělena tomuto soukromému dopravci.

Oba tyto problémy jsou spojeny s působením bývalého hejtmana PK J. Bernarda, který, přestože slíbil nápravy, pro ně nic neudělal, naopak rezignoval a stal se politickým přeběhlíkem bez odpovědnosti vůči občanům kraje, kterou na sebe vzal v roce 2016, kdy se stal hejtmanem za ČSSD.

VV se obrací na občany kraje v předvolebním období, aby se seznámili s programem a prioritami KSČM a v nadcházejících volbách dali přednost těm, kteří chtějí problémy řešit v jejich prospěch, tedy hlasy odevzdali kandidátům KSČM.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 10 hlasů.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2020-09-10 10:50
Konečně dobrá zpráva, VV KV KSČM Plzeň měl poslední zasedání...
fronda
2020-09-10 00:01
"Vedení Prazdroje se obrací na občany, aby se seznámili s jeho
výrobním sortimentem a kupovali jeho výrobky."
fronda
2020-09-09 23:56
VV ať se neobrací na občany, aby se seznámili s programem, ale ať VV
občany seznámí s programem.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.