Reklama

Rakovník si připomene události roku 1620

V Muzeu T.G.M. v Rakovníku pokračuje až do 1. listopadu zajímavá výstava Život v táboře, která je součástí rozsáhlého projektu [1620 Cesta k porážce (www.1620.cz).

»Byl jsem již na vernisáži výstavy, ale chtěl jsem se na ni teď zaměřit ve větším klidu, to se dozvíte mnohem více. Oceňuji i doprovodné programy, které jsou připravené pro školy. Jen doufám, že podzimní akce, včetně rekonstrukce bitvy u Rakovníka a pochodu na Bílou Horu, nenaruší pandemie,« podotkl předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Výstava zahrnuje tematické kulisy s kresbami a reprodukcemi dobových rytin a obrazů i dobových vojenských příruček. Přibližuje atmosféru v táborech třicetileté války i každodenní život vojáků. Prostor je věnován i důsledkům vojenských konfliktů pro Rakovník a české země.

Pro návštěvníky jsou připraveny i pracovní listy, které zábavnou formou přes vyluštění tajenky ověří znalosti zájemců.

Do projektu 1620 Cesta k porážce je zahrnuto i druhé doplněné vydání publikace Bitva u Rakovníka 1620, probíhat budou od konce října i přednáškové cykly. Vrcholem aktivit bude po rekonstrukci dělostřelecké reduty v prostoru rakovnického bojiště bitva u Rakovníka (31. října) a následně pochod na Bílou horu, tedy přesun vojsk z rakovnického bojiště na Bílou horu po skutečné historické trase.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 6 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.