Prezidentský kandidát demokratů v listopadových volbách Joe Biden. FOTO - Wikimedia commons

Zlehčování téměř zločin

Prezidentský kandidát demokratů v listopadových volbách Joe Biden uvedl, že chování prezidenta Donalda Trumpa v době pandemie nemoci COVID-19 hraničí se zločinem.

Učinil tak v reakci na Trumpovo přiznání, že vědomě zlehčoval hrozby plynoucí z koronaviru. Informovala o tom agentura DPA.

»Chtěl jsem to vždycky zlehčovat. Pořád to rád zlehčuju, protože nechci vytvořit paniku,« řekl prezident 19. března novináři Bobu Woodwardovi v rozhovoru pro jeho knihu, která má vyjít příští úterý a jejíž úryvky se dostaly do amerických médií. Na začátku února přitom Trump v jiném rozhovoru zdůrazňoval, že koronavirus je »smrtící záležitost«, »více smrtící než třeba vážná chřipka«. Před veřejností se ovšem v březnu vyjadřoval jinak.

Biden ve středu večer prohlásil v televizi CNN, že Trumpovo počínání v souvislosti s koronavirem je »odporné«. Zatímco prezident podle něj věděl o skutečném nebezpečí nákazy, sám si ani nenasadil roušku. »Je to téměř zločin,« řekl Biden. Trumpovi podle něj »šlo jen o to zajistit, aby neklesl akciový trh a jeho bohatí přátelé nepřišli o peníze«, uvedl.

Biden prezidentovi dále vyčetl, že před koronavirem kapituloval. »Vůbec nic neudělal,« a jeho počínání je důvodem, »proč nemáme důvěru v jeho vedení«.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-09-13 12:41
Biden asi neví, že rouška je účinná jen na tváři nakaženého.
Jinak je to stejný slouha kapitálu, jako ostatně každý minulý,
současný i budoucí kandidát na funkci prezidenta USA. To ne podle
jejich slibů ale podle jejich skutků. Co je Biden za charakter ukázal v
případě postoje k "činnost" svého povedeného synáčka na
Ukrajině. Jsou to všechno lháři a podvodníci. Jeden jak druhý.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.