Ilustrační FOTO - Pixabay

Dražší obili, dražší mouka, dražší pečivo

Ceny pšenice jsou v současnosti o 200 korun za tunu vyšší než loni a zřejmě dále porostou. Proto mlýny zdraží své výrobky, což se promítne ve vyšší ceně chleba a pečiva. V tiskové zprávě to uvedl Svaz průmyslových mlýnů ČR.

»Projevuje se přebytek krmné pšenice a vytváří se tlak na zvyšování ceny pšenice potravinářské, o kterou je navíc velký zájem v zahraničí. Neříká se nám to lehce, ale zářijové ceny potravinářské pšenice jsou již o 200 Kč za tunu vyšší než loni,« uvedl představitel svazu Pavel Filip. Výsledky letošní úrody pšenice jsou sice podle něj dobré z hlediska množství, ale neplatí to pro kvalitu.

Filip dále upozornil, že průměrné ceny potravinářské pšenice budou v roce 2020 až 2021 končícím červnem vyšší než v uplynulém roce. Podle prognózy by cena potravinářské pšenice mohla v dalších měsících růst jen pozvolně, ale přesto je to vyšší cena o 300 až 400 Kč za tunu než loni, dodal.

Dosavadní analýza podle Filipa ukazuje na podlimitní hodnoty základních kvalitativních ukazatelů pšenice, které není možné změnit v technologii výroby. »Jsou to především objemová hmotnost zrna, která se projevuje ve výtěžnosti světlé mouky a krupic potřebných pro výrobu hrubé a polohrubé mouky, obsah dusíkatých látek a jejich vlastnosti s přímým vlivem na kvalitu pekařských výrobků,« uvedl Filip. Dodal, že svaz nechce vyvolávat paniku, protože je přesvědčen o tom, že se podaří vybrat partie zdravé pšenice s vyhovujícími parametry.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Agrární komora na konci srpna informovala, že úroda obilovin letos bude kolem 7,25 milionu tun s průměrným čistým výnosem 5,8 tuny na hektar, což je desetiletý průměr. Kvalita pšenice je podle vyjádření představitelů komory dobrá, horší je u ječmene. Loni v červenci byla průměrná cena potravinářské pšenice podle Státního zemědělského intervenčního fondu 4087 Kč za tunu.

Informace mlynářů o zvýšení ceny potravinářské pšenice a signály o její letošní nevyrovnané kvalitě znamenají pro pekaře špatné zprávy. Změna dodavatelské ceny pečiva do obchodních řetězců a prodejen nezávislého trhu je však otázkou vyjednávání mezi konkrétním výrobcem a obchodem, uvedl ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Jaromír Dřízal.

Nicméně mouka je podle něj pro pekaře hlavní surovina. »Zvýšení její ceny a technologické úpravy na zajištění vysoké jakosti chleba a pečiva znamenají vyšší náklady. Letos se zvedla pekařům již cena droždí, které se stalo v období domácího pečení nedostatkovým zbožím, z hlavních surovin podražil též olej,« poznamenal Dřízhal.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


antal
2020-09-12 13:12
Pred niekoľkými rokmi, keď bola nadpriemerná úroda, sa očakávalo
zníženie cien pekárenských výrobkov. Vtedy sa pekári vyslovili, že
cena obilia tvorí len 11 % ceny výrobku. Čo je približne desatina. Ak
by ceny obilia vzrástli aj dvojnásobne, rožok na Slovensku stojí 7 - 8
centov, zdražel by o 1 cent. Súčasný kapitalizmus je jeden veľký
chaos, už dávno nezodpovedá dnešným potrebám. Médiá a odborníci
budú mesiace nad tým meditovať, pritom sa jednoducho dá pozrieť do
cenových kalkulácií, aké percento v skutočnosti tvorí cena obilia,
koľko mzdy, technologické vybavenie, ap. Ale nenadarmo dnešná kap.
spoločnosť bola nazvaná post-faktickou, fakty nie sú dôležité, ale
vyhlásenia.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.