Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Zabit zdravotník

Při útoku na vůz tureckého Červeného půlměsíce přišel v severní Sýrii o život jeden zaměstnanec této humanitární organizace, další byl zraněn.

Útok na vůz tureckého Červeného půlměsíce se stal v zóně Báb, kterou má pod kontrolou Turecko. Ozbrojení útočníci v maskáčích přijeli ve dvou autech bez poznávacích značek. Auto, na které zaútočili, mělo viditelná loga Červeného půlměsíce. Třetí zaměstnanec organizace, který seděl ve voze, vyvázl bez zranění.

Turecko v syrském konfliktu podporuje některé rebely, kteří jsou odpůrci prezidenta Bašára Asada, kurdských milicí a teroristické organizace Islámský stát (IS). Ankara zónu Báb kontroluje od roku 2017.

Agentura AFP mezitím informovala o smrti deseti členů proíránských milic. Osm Iráčanů a dva Syřané přišli o život při náletu v provincii Dajr az-Zaur jižně od města Búkamál na východě země. Syrská organizace pro lidská práva, která zprávu poskytla, situaci v Sýrii sleduje z Británie a tvrdí, že má v terénu své informátory.

Podle šéfa organizace Ramího Abdar Rahmána šlo nejspíše o nálet izraelských sil na sklady s municí a vozy proíránských milic. Írán stejně jako Rusko v syrském konfliktu stojí na straně vlády v Damašku. Izrael většinou své operace v Sýrii nekomentuje.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 10 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-09-16 13:46
A Turci, ani "zdravotníci" , kteří taky okupují část Sýrie
tam nemají co dělat taky. Stejně jen podporují vrahy v službách USA.
hajek.jiri51
2020-09-16 13:44
Je nejvyšší čas sundat z oblohy pár izraelských bombardérů. Co
mají ve vzdušném prostoru suveréního státu, kterého část dokonce
okupují, vůbec co pohledávat?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.