Reklama

Miniveletrh lokální ekonomiky Ivančicka

Třicítka firem a organizací prezentovala svoji ekonomiku na prvním regionálním miniveletrhu Mikroeregionu Ivančicko (což je mj. rodiště malíře Alfonse Muchy, herce Vladimíra Menšíka či spisovatele Jana Procházky).

Ve Středisku volného času Ivančice firmy nabídly návštěvníkům pestrost a různost oborů podnikání a činností. Zapojila se i Skupina ČEZ a nedaleká Jaderná elektrárna Dukovany. Manažer Mikroregionu Bohumil Smutný představil kapesní tištěný i elektronický katalog vystavujících firem. Přednáška Drahomíry Nečasové orientovala přítomné v tom, jak pevně vystavět základy podnikání. Drobotinu lákaly dětské dílničky organizované spolkem i-Kompas. Nechyběly ukázky lidových tradic z této lokality (kroje, loutky z oblasti Dolních Kounic). Vystavovatelé předváděli mj. komunální techniku, kterou si návštěvníci sami vyzkoušeli.

Skupina významných zaměstnavatelů v regionu přišla na miniveletrh s cílem oslovit uchazeče o zaměstnání, či studenty, kteří se rozhodují, jak nastartovat svoji budoucí kariéru. Druhou skupinu tvořili malé a střední firmy, živnostníci z obchodu i služeb, či řemeslníci, kteří dali veřejnosti vědět, že v ivančickém mikroregionu existují, mají co zajímavého nabídnout a prezentovali své produkty či dovednosti. Některé firmy na miniveletrhu oslovily zástupce obcí a starosty. Třetí skupinou byly spolky, asociace a sdružení, které hájí zájmy svých členů. Chtějí, aby se o jejich činnosti dozvěděla veřejnost a zapojila se do jimi pořádaných akcí. Lidé zjistili, že v jejich okolí rozvíjejí činnost malí i velcí hráči, o kterých třeba dosud nevěděli a kteří jim mohou nabídnout nejen své služby, ale i nové pracovní možnosti.

Hlavní organizátor akce Bohumil Smutný (který opět kandiduje do Zastupitelstva Jihomoravského kraje za KSČM) k dojmům z akce dodal: »Těší mě, že stále je kolem nás spousta velmi šikovných lidí, kteří nás mohou něčím nadchnout a inspirovat. Klobouk dolů přede všemi, kteří zde byli. Jsem rád, že akce zúčastněným pomohla otevřít nové příležitosti, poznat se navzájem, vyměnit si kontakty a podtrhla, že osobní kontakt je stále důležitý. Nastartovali jsme novou akci, kterou má smysl v budoucnu dále rozvíjet.«

(vž)

FOTO - Bohumil SMUTNÝ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 4 hlasy.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.