Ardernová rozvolňuje

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová oznámila, že v zemi od půlnoci přestanou platit veškerá opatření proti koronaviru. Nový Zéland nezaznamenal za poslední den ani jeden nový případ COVID-19, píší světové agentury.

Jacinda Ardernová. FOTO - Wikimedia commons

Výjimkou je největší město Auckland, kde některá opatření zůstanou v platnosti. Premiérka Ardernová ohlásila, že celý Nový Zéland s výjimkou Aucklandu je přesunut do prvního, tedy nejnižšího stupně nebezpečí. To znamená, že přestávají platit vládní opatření proti nákaze. Premiérka ale vyzvala obyvatele země k opatrnosti a dodržování základních hygienických pravidel.

»Auckland potřebuje více času,« uvedla premiérka. Nejlidnatější město je nově zařazeno do druhého stupně nebezpečí. Pro obyvatele novozélandského města tak stále platí některé povinnosti, například nosit roušku v hromadné dopravě. Velikost veřejných shromáždění je omezena na 100 osob.

Výrazné zlepšení situace hlásí i sousední Austrálie, která zaznamenala za poslední den 16 nových případů COVID-19. To je nejmenší přírůstek od poloviny června. Největší počet nově nakažených, 11, připadá na stát Viktorie, kde žije zhruba sedm milionů osob. Pokud počet nových případů zůstane pod 50 za den, vláda tohoto státu umožní, aby od 28. září v hlavním městě Melbourne znovu otevřely sklady, továrny, stavby nebo mateřské školy.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 18 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Pisatel66
2020-09-23 02:40
Hlas lékaře a homo sapiens
: https://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/1521-tohle-vam-tv-nesdeli-profe
sor-pirk-ke-korone-za-opatrenimi-stoji-jeste-jiny-umysl
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.