Výjezd možný

Filipínský prezident Rodrigo Duterte schválil návrh ministerstva práce, který umožní vycestovat ošetřovatelům a dalším zdravotníkům za prací do ciziny.

Oznámil to prezidentův mluvčí. Manila zakázala výjezdy ošetřovatelům i lékařům v dubnu s tím, že je potřeba, aby léčili místní lidi nakažené koronavirem.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte. FOTO - Wikimedia commons

Filipíny, kde žije přes sto milionů obyvatel, jich mají více než 286 000 a s COVID-19 tam zemřelo téměř 5000 lidí. Podle agentury Reuters nyní vláda věří, že už má situaci pod kontrolou. Filipínští zdravotníci podle Reuters nacházejí uplatnění nejčastěji v USA, Evropě a na Blízkém východě. O povolení vycestovat jich požádalo několik tisíc. V rodné zemi se necítí být dostatečně placeni, oceňováni a chráněni.

Ministerstvo práce navrhlo udělit výjimky ze zákazu vycestovat pro ty, kteří si pracovní povolení v zahraničí vyřídili do 31. srpna, dosud mohli odjet jenom ti, kteří měli povolení vyřešené už v březnu.

Prezidentův mluvčí Harry Roque řekl, že by se nové povolení mohlo týkat až 1500 lidí. »Jsou to zdravotníci, kteří už utratili hodně peněz za vyřízení dokladů. Není jich mnoho, takže jsme jim povolili odjet,« řekl Roque.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.