Reklama

Svět kostiček

Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je až do 29. listopadu k vidění zajímavá výstava světa z kostiček LEGO.

»Výstavy stavebnic, se kterými jsme si hráli jako děti, jsou v našich institucích hojně navštěvované. A tak se v Berouně věnujeme nyní Merkuru, na Kladně Legu, nedávno jsem byl i na výstavě stavebnice SEVA ve Zruči nad Sázavou. Je potěšitelné, že v plejádě výrobků si dobře vedou i naše tradiční stavebnice,« poznamenal po návštěvě muzea předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Lákadlem výstavy je diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou soupravou a kolotočem. Nechybějí ale ani různé deskové a společenské hry a další tematicky ucelené exponáty ze stavebnice LEGO. Zřetelně jsou vidět různé tovární sady z různých časových období i pro různé věkové kategorie. Najdeme zde tedy Lego Duplo i třeba Lego Star Wars.

Autorem putovní výstavy a tvůrce exponátů je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D., člen československého fóra »kostky.org«, který se představuje pod přezdívkou »Peesko«. Součástí výstavy je dětská herna s Lego Duplo a Lego Classic-Basic, v pokladně je možné si zakoupit i vybrané druhy nových stavebnic Lego. Návštěvníci se nemusejí v dnešní době v herně obávat ani koronaviru. Výstavní prostor je opatřen generátorem ozonu, který ničí bacily, viry a COVID-19 nejen ve vzduchu ale i z povrchu předmětů.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 6 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.