Ilustrační FOTO - Pixabay

Kosatky útočí, jachty ustupují

Španělsko zakázalo plout jachtám ve vzdálenosti 100 kilometrů od pobřeží na severozápadě země. Důvodem jsou útoky kosatek, které v této oblasti už poničily trupy několika lodí, informovala agentura AP.

Zákaz vydaný španělským ministerstvem dopravy platí pro plavidla do patnácti metrů. Oblast s tímto omezením se podle úřadu může ještě rozšířit v závislosti na »migračních trasách« těchto kytovců.

Zatím jachty mohou opustit přístav, aby se dostaly na otevřené moře, jen mezi mysy Prioriňo Grande a Punta de Estaca de Bares v regionu Galicie, nesmí však plout dlouhodobě v pobřežních vodách.

Důkaz z videa

Podle španělského ministerstva se první incident se srážkou plavidla s kosatkou odehrál 19. srpna. Od té doby však byla poškozena řada dalších lodí, z nichž některé musely požádat o pomoc pobřežní stráž poté, co se staly neovladatelnými. Média zveřejnila video natočené jachtaři, na němž skupina kosatek krouží kolem lodi a podle výroků členů posádky poškodila směrové kormidlo jejich plavidla.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.