Ilustrační FOTO - Pixabay

Ruský lék do světa

Rusko dodá svůj lék proti nemoci COVID-19 Avifavir dalším 17 zemím včetně SR. Moskva ho dosud dala k dispozici šesti spřáteleným státům.

Lék Avifavir, který v květnu získal povolení od ruských úřadů, je založen na léku Favipiravir, jenž byl vyvinut v Japonsku a je široce používán při léčbě virových onemocnění. Státní investiční fond RDIF, který se na vývoji přípravku proti koronaviru podílí, v prohlášení uvedl, že klinické testy v Japonsku a Rusku potvrdily účinnost těchto látek. Favipiravir se testuje také v ČR. Rusko usiluje o vedení v celosvětovém boji proti koronaviru, říká Reuters. Již nyní vyváží testy na COVID-19 a uzavřelo mezinárodní dohody na dodávky své vakcíny Sputnik V proti COVID-19. Avifavir mají už Bělorusko, Bolívie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Turkmenistán a Uzbekistán, tedy vesměs státy bývalého Sovětského svazu. Nyní k nim v Evropě přibude Slovensko, Srbsko a Bulharsko. Z dalších významných zemí, které lék obdrží, RDIF jmenoval Brazílii, Saúdskou Arábii či Jihoafrickou republiku. RDIF uvádí, že léky vyrobené na bázi favipiraviru jsou třikrát až čtyřikrát levnější než remdesivir, který jako přípravek pro léčbu pacientů se závažným průběhem COVID-19 minulý týden doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 30 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-09-25 23:31
To by ale znamenalo, že vymřou volové. A takový lék bohužel není
možné získat ani v RF, pane Fronda.
fronda
2020-09-25 20:01
Správný liberální demokrat raději zemře, než by vzal ruský lék.
Prokopic.Karel
2020-09-25 15:45
Tady si velmi lehce zahraju na prognostika: Až po užívání tohoto léku
zemře (nedejbože) jediný člověk, bude to mít odsuzující titulky
nejen v USA, ale i v Mladé frontě Dnes.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.