Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Z reprezentace vypadli hráči kvůli zranění i covidu

Česká fotbalová reprezentace přišla těsně před srazem v Praze před zápasy na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku o dva nejlepší útočníky. Kvůli zranění vypadli z nominace Patrik Schick a Michael Krmenčík. Ze zdravotních důvodů bude scházet také brankář Ondřej Kolář a kvůli hrozbě karantény po návratu do Brém bude chybět i další gólman Jiří Pavlenka. Trenér Jaroslav Šilhavý dodatečně povolal brankáře Tomáše Koubka s Filipem Nguyenem a útočníka Zdeňka Ondráška, který ale po pozitivním testu na koronavirus u jednoho hráče Plzně spolu se záložníky Janem Kopicem a Lukášem Kalvachem mužstvo opustil.

Schick dal v sobotu první bundesligový gól v dresu Leverkusenu, krátce nato ale musel střídat a s lehce natrženým zadním stehenním svalem ho během reprezentační přestávky čeká rehabilitace. Šilhavému vypadl také Krmenčík, který se v posledních zápasech dostal do střelecké formy. V dresu Brugg už chyběl v nedělním utkání proti Anderlechtu Brusel.

"Samozřejmě ty jejich góly nám budou určitě chybět. Ale nedá se nic dělat, musíme vycházet z reálných možností, které máme. Dostanou šanci další hráči. Pro ně je to prostor, aby si řekli o své místo," řekl v nahrávce pro média asistent reprezentačního trenéra Jiří Chytrý.

Uvolněné místo v útoku na několik hodin zaujal Ondrášek, který chyběl na zářijovém srazu po dlouhé koronavirové pauze. Kvůli pozitivnímu testu na covid-19 u nejmenovaného hráče z plzeňské trojice ale vpodvečer mužstvo opustil.

Ke změnám došlo i na brankářském postu. Pavlenka by totiž po návratu z Izraele, kde je v souvislosti s koronavirovou pandemií nepříznivá epidemiologická situace, musel do karantény.

"Každý region v Německu má trochu jiná pravidla a u ostatních hráčů z Německa bude stačit negativní výsledek testu. Čekali jsme do poslední chvíle, jestli se situace nezmění, ale za tohoto stavu jsme Jirkovi nechtěli dělat v klubu žádné komplikace," uvedl na webu FAČR manažer reprezentace Libor Sionko. "Každopádně zůstává ve hře jeho připojení k týmu ve Skotsku, pokud by to situace kolem brankářů z jakéhokoliv důvodu vyžadovala," dodal.

Během dopoledne vypadl z nominace i další brankář Kolář. Slávistická jednička utrpěla v nedělním ligovém duelu v Ostravě lehčí zranění, které potvrdilo vyšetření.

Pavlenku nahradil Koubek, který nebyl v reprezentaci přes rok. Gólman německého Augsburgu má v národním celku na kontě devět startů, za Šilhavého ale ještě nechytal. Naposledy nastoupil před dvěma lety při debaklu 1:5 v přípravě v Rusku, po kterém skončil předchozí kouč Karel Jarolím. Místo Koláře Šilhavý povolal Nguyena, který si vysloužil pozvánku podruhé, ale start dosud nemá. Poprvé byl nominován v září do narychlo složeného výběru na utkání se Skotskem poté, co původní tým musel po předchozím zápase na Slovensku kvůli koronaviru do izolace.

Reprezentace se sešla v Praze a v úterý odletí na Kypr, kde ji ve středu čeká přípravný zápas. V neděli národní celek nastoupí v Lize národů v Izraeli a o tři dny později ve Skotsku. V aktuálním výběru je 25 hráčů.

Sraz nezačal v poledne, jak bývá zvykem, ale už dopoledne. Celý tým se totiž musel podrobit první vlně testů na koronavirus. Vedení FAČR ještě zpřísnilo režim a hygienická opatření poté, co v září kvůli dvěma pozitivním testům na koronavirus u členů realizačního týmu muselo mužstvo po výhře 3:1 na Slovensku do izolace. Následný zápas se Skotskem (1:2) odehrál narychlo složený nový výběr.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama