Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

Kvůli požáru evakuováno 30 lidí

Při požáru panelového domu v noci se ve Větřní na Českokrumlovsku samo evakuovalo 30 lidí.

Dva lidé z bytu, kde hořela sedací souprava, se nadýchali zplodin, na místě je ošetřili zdravotníci. Oheň napáchal škodu za 250 tisíc korun. Podle hasičů hořelo buď kvůli technické závadě na elektroinstalaci, nebo kvůli nedbalostí. O požáru na webu informovala mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů.

Hořelo v panelovém domě v ulici Na Vyhlídce. Informaci o požáru dostali hasiči 35 minut po půlnoci. Ohnisko bylo v obývacím pokoji bytu ve druhém patře šestipatrového domu.

»Hořela čalouněná sedací souprava. Požár se rychle rozšířil i na další vybavení pokoje. Jako první k požáru přijela hlídka policistů, kteří požár lokalizovali vodou z nástěnného hydrantu,« uvedla mluvčí. Požár pak dohasili a dostali pod kontrolu hasiči. Uchránili tak majetek za milion korun.

V bytě byli dva lidé, kteří se nadýchali zplodin. Na místě je ošetřili záchranáři. Z celého domu se evakuovalo 30 lidí. »Odešli z domu sami, věděli, že se něco děje,« řekla Matějů. Nikdo z nich se nezranil.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.