Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Pozůstalí po obětech požáru dostanou 200 000

Pozůstalí po obětech srpnového tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí, dostanou vyplaceno z veřejné sbírky po 200 000 korun.

Klíč pro rozdělení peněz schválili moravskoslezští radní. Novinářům to sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová. Ve sbírce vyhlášené po požáru se sešlo téměř 3,2 milionu korun. Peníze budou odeslány bezprostředně po podpisu už připravených darovacích smluv.

»Největší část vybraných peněz obdrží pozůstalí po obětech požáru. Za každého z 11 zemřelých bude nejbližšímu pozůstalému vyplaceno 200 000 korun. Pokud je pozůstalých více, částka se mezi ně rozdělí. Správní rada veřejné sbírky dále navrhla, aby byli odškodněni zranění, kteří museli být hospitalizováni. Jednalo se o čtyři osoby, každá z nich obdrží 100 000 korun,« uvedl hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Zbylých téměř 600 000 korun získá přímo město Bohumín, které by tyto prostředky mělo rozdělit mezi obyvatele panelového domu, v němž se neštěstí stalo. »Zástupci města Bohumín byli členy správní rady sbírky spolu se zástupci hasičského sboru a Moravskoslezského kraje. Správní rada sbírky navrhla způsob rozdělení financí určených pro Bohumín, ještě ho bude schvalovat bohumínské zastupitelstvo,« uvedla Birklenová. Sbírka musí být vypořádána do 30. prosince.

Požár panelového domu vypukl 8. srpna. Zemřelo při něm 11 lidí, další byli zraněni. Byt v 11. patře podle policie úmyslně zapálil čtyřiapadesátiletý muž, který tak řešil rodinné spory. V bytě, kde se tragedie stala, bylo v době útoku 15 lidí pozvaných na oslavu narozenin. Zadržený muž se přiznal, že hořlavinou polil dveře a zapálil je. Oheň se rozšířil velmi rychle. Přímo v bytě zemřelo šest lidí, útočníkova manželka, syn, vnuk a jeho matka. Zemřely i další dvě děti pozvané na oslavu. Dalších pět lidí se zabilo, když z hořícího bytu v jedenáctém patře vyskočili. Čtyřem lidem se podařilo před plameny uniknout přelezením na balkon sousedního bytu. Policie žháře obvinila z vraždy a obecného ohrožení, je ve vazbě. Hrozí mu až výjimečný trest včetně doživotí.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.