ASO s návrhem rozpočtu souhlasí

Asociace samostatných odborů (ASO) během pondělního jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity podpořila návrh státního rozpočtu pro rok 2021.

Bohumír Dufek. FOTO - Haló noviny

Předseda ASO Bohumír Dufek v této souvislosti jednoznačně odmítl interpretaci, která zazněla po jednání tripartity z úst předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly, že odbory odmítly předložený návrh státního rozpočtu pro příští rok. Dufek k tomu dále dodal, že ASO svůj postoj zdůvodňuje mimo jiné i tím, že v okolních státech jsou tamější státní rozpočty, pokud jde o jejich deficity, na tom ještě hůře, než je tomu v České republice. Pokud jde o to, že v rámci připravovaného zrušení superhrubé mzdy bude zaměstnancům snížena daň na 15 procent, ASO s tím plně souhlasí. Konečné stanovisko stejně zaujme Poslanecká sněmovna, která o návrhu státního rozpočtu pro rok 2021, dále o zrušení superhrubé mzdy a dalších otázkách měnové a fiskální politiky bude jednat v nejbližších týdnech a měsících.

Miroslav SVOBODA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

Miroslav SVOBODA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.