Asad zajel mezi lidi do Latákíje

Syrský prezident Bašár Asad navštívil pobřežní provincii Latákíja, kde při ničivých požárech minulý týden zemřeli tři lidé. O údajně neobvyklé oficiální návštěvě hlavy státu informovala syrská státní média.

Od začátku syrského občanského konfliktu v březnu 2011 totiž navštěvuje Asad různé části Sýrie podle ČTK jen zřídka.

Podle agentury AP si dosud válka vyžádala bezmála 400 000 obětí na životech a přiměla polovinu syrské populace opustit domovy, zhruba pět milionů Syřanů uprchlo do zahraničí, převážně do sousedních zemí.

Sounáležitost po požárech

Asad podle syrské tiskové agentury SANA navštívil vesnici Balúrán, kde se setkal s místními obyvateli a podíval se na některá z míst, jež zasáhly požáry. Ty se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až v neděli.

Zda se návštěva odehrála či dříve, ze zprávy SANA není jasné. Podle agentury Asada doprovázeli ministři místního rozvoje a zemědělství, kteří přislíbili místním obyvatelům, že jim pomohou zničené oblasti zrekonstruovat.

Extrémní vlna veder

Blízký východ se potýká s extrémní vlnou veder, která je v tuto roční dobu v oblasti neobvyklá. Minulý týden v řadě zemí v regionu propukly ničivé požáry, přičemž zejména Sýrie byla vážně zasažena.

Plameny v provincii Latákíja a centrálním Homsu zničily rozsáhlé lesní porosty a připravily o život tři lidi. V sobotu se v různých částech Sýrie obyvatelé v mešitách modlili za déšť.

Latákíjské město Kardáha, kde se narodil otec prezidenta Háfiz Asad, požár těžce postihl. Podle AP se tam například zřítila část domu, který jako sklad využíval státní tabákový koncern.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 3 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-10-14 16:49
Na způsobení obrovských škod se nemusí dávat miliardy na zbraně a
munici. Stačí krabička sirek a zfanatizovaný islámista.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.