Reklama

Úspěch v soutěži Babička roku Ústeckéhé kraje

Plné ruce dobrot, které si zaslouženě vybojovala v soutěži Babička roku Ústeckého kraje, měla Marie Hannischová z Obrnic u Mostu (na snímku) po soutěži »babiček«, když se umístila na krásném pátém místě. »To nebylo tak špatné na to, že jsem se hlásila hrdě ke Klubu českého pohraničí. Myslela jsem, že mne to odsune až směrem ke konci,« prozradila našemu listu úspěšná účastnice.

Protikoronavirová opatření dopadla na všechno, ale tato soutěž se ještě stihla. »Byla jsem prvně na takové soutěži a skončila jsem pátá (z jedenácti, resp. deseti soutěžících), což není špatné. Užila jsem si to a hlavně opět jsem prezentovala Klub českého pohraničí. Bylo fajn, že všechny babičky jsme se bavily a mám další kamarádky na dálku, Vlastu z Lounska a Danuši z Děčínska,« řekla nám další detaily soutěže. Úžasná Babička sympatie Dana Jírová ve věku 98 let zahrála na klavír. »Všechno v báječném přátelském duchu moderoval Vladimír Hron, pak zpíval v pauze, následoval Bohuš Matuš a nakonec i Petra Černocká s Jiřím Pracným měli kouzelné vystoupení. Prostě báječný den,« je plna dojmů Marie, která má snad tisíc zájmů i povinností, a jedním jejím zájmem je právě činnost v Klubu českého pohraničí, kde je místopředsedkyní národní rady.

Čerstvě přidala další aktivitu, adoptovala si zvířátko ze zoologické zahrady.

»Zvířátka musí jíst, i když návštěvníci nepřijdou a zoo nemá příjem. Adoptovala jsem létající veverku – poletušku slovanskou. Už její jméno mne zaujalo. Je to, myslím, dobrý nápad, jak zachovat zoo i pro další generace,« zakončila Marie Hannischová.

(mh)

FOTO – archiv M. HANNISCHOVÉ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.