Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Internetové obchody budou mít i díky koronavirové pandemii bohaté Vánoce

Vánoční sezona, která bude letos ovlivněna pandemií koronaviru, by mohla celoroční obrat internetových obchodů zvednout v porovnání s loňskem až o 30 procent.

Tento scénář se dá očekávat navzdory tomu, že lidé budou pravděpodobně na dárcích více šetřit. Pod stromeček budou lidé více než luxusní zboží shánět praktické dárky a často ty, které souvisejí se zdravým životním stylem. Předpokládat se dá i zájem o výrobky vhodné pro trávení volného času doma.

Vyplývá to z datových analýz a statistických předpokladů nákupního rádce Heureka.cz. Při jarní vlně pandemie v některých měsících internetový prodej podle Tomáše Bravermana z Heureky rostl meziročně až o 40 %. Vánoce jsou podle něj tradičně nejsilnější sezona, která tvoří zhruba třetinu obratu e-shopů. Letos se dá očekávat raketový růst, uvedl. Lidé sice budou více šetřit, ale právě na internetu mohou podle Bravermana vybrat zboží za nejvýhodnější ceny.

Česká republika patří k zemím s největším počtem internetových obchodů. Funguje jich kolem 40 000. Počet e-shopů loni meziročně vzrostl o 3,5 %. Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) Češi loni v internetových obchodech nakoupili zboží za rekordních 155 miliard korun, což bylo o 15 % více než v roce 2018. Prodej e-shopů v ČR měl být podle původních odhadů i letos vyšší přibližně o 15 %. Nyní APEK očekává, že růst dosáhne až 25 %, tržby tedy dosáhnou více než 190 mld. Kč. Klíčové budou podle výkonného ředitele APEK Jana Vetyšky poslední tři měsíce roku.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.3, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.