Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

V Kokorách fungoval tajný klub

Přerovští policisté odhalili v Kokorách na Přerovsku klub, který navzdory vládním opatřením fungoval dál. V jeho prostorách minulý týden v pátek před půlnocí byl provozovatel a dalších devět lidí.

Na místo policisté přijeli na základě oznámení, že klub takto funguje každý pátek. Podle policie čeká provozovatele klubu za nerespektování vládních nařízení správní řízení, informovala mluvčí policie Miluše Zajícová.

Oznamovatel policii na klub upozornil v pátek před půlnocí s tím, že je z objektu slyšet hlasitá hudba. »Na místo byla vyslána policejní hlídka, která zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě a ve vnitřních prostorách se nachází větší počet osob,« uvedla mluvčí. Policisté objekt zkontrolovali a kontaktovali jeho provozovatele, který byl na místě spolu s dalšími devíti lidmi včetně dvou mladistvých, dodala.

Přítomní hosté byli z prostoru vykázáni. Podle policie se dopustili přestupku proti krizovému zákonu, ze kterého se budou zodpovídat před správním orgánem. Ten rozhodne o uložení sankcí. »Přestupku proti stejnému zákonu se dopustil i provozovatel klubu, jehož nezodpovědné počínání bude taktéž řešit správní orgán ve správním řízení,« doplnila mluvčí.

Policisté zjistili, že podle internetových stránek zahájil klub provoz od 2. října 2020 pro zájemce o členství v klubu s provozní dobou každý pátek od 18.00 s vratným registračním příspěvkem 50 Kč. Případ policisté vyšetřují, o výši sankcí kvůli porušení vládních nařízení v době nouzového stavu rozhodne správní orgán, dodala policejní mluvčí.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 15 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.