Reklama
Karolína Kokešová

Světová soutěž Miss Earth se koná virtuálně

Celý svět se potýká s šířící se virem. Na COVID-19 umírají statisíce lidí. I přesto se ale pořadatelé soutěže Miss Earth rozhodli finále uspořádat a zvolili bezpečnější variantu v podobě několika virtuálních přenosů. Česká Miss, jež měla nominovat některou z dívek minulého ročníku, se ale rozhodla na poslední chvíli odstoupit.

Česká Miss přišla letos s ohlášením vynechání ročníku 2020 a to s ohledem na aktuální situaci. Místo uspořádání slavnostního galavečeru, kde se měla volit nová úřadující Miss, se spojila s nadací Vize 97. Společně se tak zaměří na pomoc tam, kde je potřeba. »Chceme jít příkladem nejen mladým lidem, ale všem, kteří situaci podceňují. Považujeme za zcela jasný krok letošní ročník vynechat,« řekla obchodní ředitelka České Miss Veronika Farářová.

Do konce roku by tak měl proběhnout první online Bazar České Miss, kterého se budou účastnit bývalé i současné držitelky titulu této soutěže. Vítězek bude poté předán právě na charitativní účely.

Klára Vavrušková

S přeskočením ročníku se ale vynořily otázky, kdo bude reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích Miss Universe, Miss Global a Miss Earth. První dvě zmíněné se zatím nechystají letošní finále uskutečnit, ovšem Miss Earth už probíhá v těchto dnech.

Opatření se s českou účastí neslučují

»Vzhledem k vládnímu nařízení a vyhlášení stavu nouze jsme se rozhodli, že se této soutěže letos účastnit nebudeme. K tomu, aby dívka mohla svoji zem reprezentovat, je potřeba nafocení a natočení mnoha materiálů, které se bohužel v těchto podmínkách vytvořit nedají. Pokládáme za velmi důležité dodržet všechna opatření, která se ale s účastí na Miss Earth bohužel neslučují,« vysvětlila Farářová.

Minulý rok na soutěži Miss Earth zabodovala Klára Vavrušková. Z finále na Filipínách si odvezla titul Miss Earth Water 2019 a stala se tak třetí nejkrásnější ženou planety. Úspěch ale slavila soutěž Česká Miss i díky Karolíně Kokešové. Ta se stala vítězkou světové soutěže Miss Global v Mexiku. Minulý ročník se tak zapsal jako historicky nejúspěšnější.

(mac)

FOTO – Miss Events a. s.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2, celkem 6 hlasů.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.