Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

Pandemie připravuje chovatele o odbyt

V zemědělství ceny klesají již jedenáctý měsíc za sebou, v září pokles zrychlil na 3,5 procenta, z 1,9 procenta v srpnu. Pokles cen v zemědělství by ovlivněn zejména snížením cen v živočišné výrobě, kde byly ceny meziročně nižší o 7,2 procenta. Ceny jatečných prasat klesly o 18,4 procenta, drůbeže o 7,4 procenta, mléka o čtyři procenta a skotu o 3,3 procenta. Zdražila jen vejce, a to čtyři procenta. Jak se s poklesem cen vyrovnávají chovatelé?

Například jediný šlechtitelský chov hus v Česku, v jihočeském Byňově, čeká kvůli koronaviru pokles objednávek. Některé restaurace snižují domluvený odběr. V Byňově teď prodávají přes okénko jednotlivcům. Odbyt se zastavil i v Rybářství Nové Hrady, pod nějž chov spadá. Kdyby platila přísná opatření i na Vánoce, některé rybníky by rybáři letos nelovili. Na svatomartinská menu v restauracích dodají z chovu v Byňově u Nových Hradů každý rok asi 2000 hus, z toho kolem stovky odebírá pivovar Budvar.

Něco se prodá přes okénko

»Zatím prodáváme jen přes okénko, ale některé restaurace nevědí, čekají, některé už odvolávají, ponižují objednávky. Běží ale drobný prodej, tak se to zatím vyrovnává. Husy, které neprodáme na Martina, by se mohly prodat na vánoční trh, když budou mírnější opatření,« řekl ředitel Rybářství Nové Hrady Lubomír Zvonař.

Farma v Byňově má 11 zaměstnanců, majitelem zvířat je Rybářství Nové Hrady. Vedoucí střediska chovu drůbeže Naďa Hrvolová míní, že hospody začnou objednávky snižovat, když musely zavřít. »Myslím, že nás to taky postihne, ale zatím se snažíme přežívat. Většina bude odříkat, protože se budou bát. Nesmí se vycházet, myslím si, že příští týden to začne. Teď jezdí jednotlivci, prodáváme z okna,« řekla Hrvolová. Někteří zaměstnanci jsou navíc doma na ošetřovném.

Problémy má i Rybářství Nové Hrady, které čeká z podzimních výlovů výnos 400 tun ryb. Maloobchodní cena na sádkách je 75 korun za kilogram výběrového kapra, stejně jako u Rybářství Třeboň. »S kaprem je to teď pofiderní, protože se zastavil odbyt: zavřely hospody, zavřely v Německu, export se taky přibrzdil, nevíme, jaké budou Vánoce,« řekl Zvonař.

Omezí výlovy rybníků?

Ryby pro vánoční trh budou lovit v listopadu. Kdyby dál trvala přísná opatření, některé rybníky vyloví až na jaře. »To je pro nás ale ekonomicky špatně, budeme bojovat o přežití, protože rybu neprodáme, ale náklady jdou dál,« řekl Zvonař. Záleží i na tom, zda vláda na Vánoce povolí stánkový prodej kaprů.

Novohradské rybářství zaznamenalo na jaře kvůli koronaviru ztráty. Díky tomu, že při jarních výlovech loví ryby hlavně na zarybnění a přes léto odbyt stoupl, vedení firmy doufá, že hospodaření skončí na nule. Novohradští rybáři hospodaří na 330 rybnících s rozlohou 1258 hektarů.

Šlechtění hus v Byňově začalo v roce 1970. V chovném hejnu je od 5500 do 6000 kusů, asi 5000 hus a 1000 houserů. Chov se obměňuje po čtyřech až pěti letech. Většina zákazníků je z Česka. Na sezonu má farma připraveno kolem 16 násad, v každé je od osmi do 12 000 vajec.

Novohradské rybářství patří v Česku k průkopníkům velkochovu hus a kachen. Dnes je to jediný velkochov svého druhu v Česku. Z líhně ročně vzejde 60 000 housat a stejný počet kachňat; rybářství chová asi 500 kachen.


Česká drůbež je kvalitní a bezpečná

Otázky Haló novin pro předsedkyni Českomoravské drůbežářské unie Gabrielu Dlouhou

Jaké místo má drůbeží maso v našem jídelníčku?

Drůbeží maso zaujímalo svou spotřebou 28,7 kg na osobu v minulém roce druhé místo a každoročně spotřeba mírně stoupá. Zaujímá druhé místo za vepřovým masem v porovnání s ostatními druhy mas. Velká obliba drůbežího masa mezi spotřebiteli je dána jeho dietní povahou, ale také z důvodu snadné kuchyňské úpravy a dostupné ceny. Soběstačnost ve výrobě drůbežího masa se pohybuje okolo 65 %. Velkému tlaku čelí chovatelé drůbeže z důvodu nízkých cen zemědělských výrobců.

Jak je na tom české drůbeží maso z hlediska kvality?

Tuzemské porážky chladí drůbeží maso výhradně vzduchem, což neplatí o chlazeném mase z některých okolních států, které do ČR drůbeží maso exportují za výrazně podnákladové ceny. Vzhledem k nelehké situaci pro chovatele hus a také pro producenty vína bychom byli rádi, aby zákazník ještě více než kdy jindy preferoval domácí produkci, a to nejen na pultech supermarketů. Prodej ze dvora, také případný online prodej je stále možný a v tomto roce představuje dobrou alternativu pro všechny potravinové patrioty a všechny ty, kteří oceňují kvalitu a bezpečnost českých potravin. Problematickými zůstávají opakující se záchyty například polského drůbežího masa, které je kontaminováno bakterií salmonelózy.

Blíží se svátek sv. Martina, který je spojen se svatomartinskou husou. Projeví se podle vašeho očekávání současná pandemie na odbytu tohoto druhu drůbeže?

Pečená husa s přílohou patří mezi zaručené speciality tuzemské kuchyně a je také nedílnou součástí tradic spojených se zimním obdobím, tedy svátkem sv. Martina (Svatomartinská husa) a později Vánoc jako Svatoštěpánská husa. V souvislosti s trendem posledních let využívat co nejvíce lokální suroviny, přibývá obchodníků, kteří nabízejí na sváteční stůl husu z českých chovů. Pro chovatele jsou svatomartinské slavnosti vrcholem sezony a jeden z hlavních zdrojů příjmů.

Letošní rok je kvůli probíhající pandemii koronaviru jiný. Vzhledem k jarním omezením se na trzích prodávalo méně housat, což byl pro chovatele problém. V České republice vylíhlá housata totiž primárně nesměřují na export, ale jsou vykrmována spíše u malochovatelů a tradičních menších výkrmců hus, kteří mají již své stálé odbytové kanály. V letošním roce bylo u nás vylíhnuto 170 863 kusů housat, tedy asi o 5000 méně než vloni. Husy jsou v ČR chovány v 50 hospodářstvích a počet vylíhlých kuřat má stagnující trend.

Vzhledem k tomu, že druhá vlna pandemie a také druhá vlna omezení probíhá na podzim, kdy se obvykle prodávají na trzích husy vykrmené, dojde pravděpodobně k výpadku i nyní. Velký problém zaznamenává sektor HORECA, který doposud lákal zákazníky na Svatomartinské hody. Vzhledem ke spojitosti s oslavou mladých »svatomartinských« vín, kterým se říká české »beaujolais« si zákazník bude muset nejspíše svatomartinskou husu společně se svatomartinským vínem letos vychutnat v kruhu rodiny.

Jiří NUSSBERGER


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 4 hlasy.

Jiří NUSSBERGER

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.