Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Ztráta na tržbách v pražské integrované dopravě (PID) způsobená nižším počtem cestujících kvůli pandemii COVID-19 by se mohla vyšplhat na zhruba 1,31 miliardy korun. Nejvyšší ztráty utrpí pražský dopravní podnik (DPP), a to až 1,15 miliardy Kč.

Ztráty se dotýkají všech dopravců, kteří působí v PID. Autobusoví dopravci v PID vykázali za první pololetí letošního roku ztráty 25,89 milionu korun. Za celý rok je očekávaná ztráta 55,25 milionu. V případě železnice to je za první pololetí 48,5 milionu korun a za celý rok pak více než 103 milionů Kč.

Hlavním městem vlastněný DPP zaznamenal za první půlrok ztráty asi 680 milionů korun. Za celý rok to zřejmě bude 1,15 mld. DPP je největší městskou firmou a zároveň je největším dopravcem v hlavním městě, vyplývá z dokumentu, který schválili pražští radní. V loňském roce činily tržby z jízdného skoro dvě miliardy korun.

V souvislosti s pandemií koronaviru podle dokumentu dopravci ušetřili na nákladech za neodjeté spoje, například za naftu. Zároveň ale museli investovat další peníze do dezinfekce a dalších hygienických opatření. Přesné částky zatím nejsou známy a zjišťují se. Například v případě DPP jsou podle dokumentu očekávány náklady na čištění za celý rok 100 milionů korun.

Veřejná doprava v hlavním městě nyní jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21. hodině postupně končí denní provoz již po 22. hodině.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.