Reklama

Netradiční křest knihy Zážitky z karantény Haliny Pawlowské

Třicet tři. Tolik knih už má na kontě spisovatelka, scénáristka a publicistka Halina Pawlowská. Třicátá třetí kniha nese název Zážitky z karantény a je sbírkou krátkých povídek a fejetonů, které Halina psala během nouzového stavu. Karanténa Halinu a její početnou rodinu vrhla na nějakou dobu do jedné domácnosti. Útulný dům nebo pustý ostrov, vášním a vztekům se žádná rodina nevyhne. Aby fungovala harmonicky, křik střídá láska a pochopení. Kterak se s tím vypořádali u Pawlowských, se dočtete v Haliny karanténním deníčku.

Kniha, stejně jako mnoho předchozích, měla být pokřtěna ve velkém stylu. Se všemi třiatřiceti kmotry shromážděnými pod jednou střechou už je to ale o 27 lidí více, než vládní nařízení ještě nedávno dovolovala. Proto se letos bude křtít po internetu – na dálku. »Oslovila jsem kamarády ze showbyznysu, které mám ráda, a kterých si vážím. Někdy jsem poprosila i jejich děti a taky jsem požádala o kmotrovství pár osobností, které sice znám a ony mě taky, i když nejsme nijak důvěrní. Spojují nás ale sociální sítě,« vysvětlila Halina, jak vybírala své kmotry a kmotřenky.

Letošní křest probíhal poněkud netradičně – online. Kmotrů mají Zážitky z karantény krásných třiatřicet. Mezi ně patří Jitka Asterová, Monika Absolonová, Veronika Architeva, Dana Batulková, Karin Babinská, Richard Krajčo, Bára Basiková, Nela Boudová, Irena Budweiserová, Zbigniew Czendlik, Jan Čenský, Dagmar Černochová, Marie Doležalová, Štěpánka Duchková, Linda Finková, Aňa Geislerová, Arnošt Goldflam, Aleš Háma, Lou Fanánek Hagen, Iva Hüttnerová, Michaela Kuklová, Karel KOVY Kovář, Tereza Kostková, Lucie Křížková, Anna Kameníková, Leona Machálková, Jana Paulová, Matěj Ruppert, Anna Slováčková, Ivo Šmoldas, Michal Viewegh, Helena Vondráčková, Valérie Zawadská, Jitka Zelenková a Veronika Žilková. Napočítali jste 34 kmotrů? Počítáte správně. Halina se přepočítala a kmotrů oslovila víc. Z toho jasně vyplývá, že na třicáté čtvrté knize se již jistě pracuje!

Inspirace z každého dne

Soužití několika generací nejznámější současné české spisovatelce přinášelo denně mnoho podnětů ke krátkým příběhům, které tak trochu jako deníček psala a které jsou pro její tvorbu tak typické. Zavřená doma s celým rodinným ansámblem – dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchýní, synem, sestřenicí a dvěma psy, psala každý den. A každý den pro celou rodinu také vařila. O zábavu měla Halina postaráno, z monotónnosti denního režimu jí každou chvíli vytrhl vnuk, pes, straka… nebo dvaadevadesátiletá tchýně.


Slovy Haliny Pawlowské:

Covid tady je a je třeba se ho bát,

až PAK si můžeme všichni užívat!

Díky za každé nové ráno,

díky za každý nový den,

kdy pandemie bude


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.6, celkem 18 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.