Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Padla magická hranice 50 milionů

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 již v celosvětovém měřítku překonal nechtěnou magickou hranici 50 milionů. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters.

Podle statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která situaci dlouhodobě sleduje, počet zemřelých s COVID-19 činí více než 1,25 milionu. Říjen byl podle Reuters zatím nejhorším měsícem a posledních 30 dnů se na celkovém počtu nakažených podílí čtvrtinou. Česká republika se tedy v tomto se svým hrozivým nárůstem během minulého měsíce nijak zvlášť nevymykala.

Aktuální sedmidenní průměr ukazuje, že počet nově nakažených celosvětově roste denně o více než 540 000. Posledních pět milionů potvrzených nákaz přibylo za devět dní, předtím to bylo za 11 dní. Pandemie tak výrazně zrychluje. Trvalo 32 dní, než se počet případů zvýšil z 30 milionů na 40 milionů. Zvýšení o dalších deset milionů trvalo již jen 21 dní.

Nejvíce zasaženým regionem je nyní Evropa s 12 miliony případů. Na celkovém počtu mrtvých s nemocí COVID-19 se podílí 24 %. Podle propočtů agentury Reuters region zaznamená jeden milion nových infekcí zhruba každé tři dny. Rusko s největším množstvím nakažených na starém kontinentu teď dohání Francie.

USA volby nepomohly

Spojené státy se na celkovém počtu globálních případů podílejí zhruba 20 %. Denní průměr za posledních sedm dní je více než 100 000 případů a v sobotu přibylo rekordních více než 130 000 případů. Celkový počet infikovaných tam přesáhl 10 milionů. Za prudké nárůsty může jistě i supervolební úterý z minulého týdne.

Z asijských zemí má Indie druhý nejvyšší počet případů na světě (9,5 milionu). Od září se však počet nových případů snižuje, a to i přes začátek období hinduistických festivalů.

Brazílie s 5,7 milionu nakažených drží nelichotivou bronzovou pozici a Rusko s 1,8 milionu. Přes milion nakažených hlásí celkem devět zemí, a to Francie, Španělsko, Argentina, Velká Británie a Kolumbie. USA, Brazílie a Indie drží podle ČTK smutné prvenství i v počtu úmrtí.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.