Reklama

USA barevný podzim zvládnou

Amerika zažívá v souvislosti s posledními prezidentskými volbami svátek demokracie. Pohled zvenčí ale vypadá spíše jako její pohřeb. Průběh voleb v plné nahotě ukazuje na pokrytectví světového četníka, který neumí zabezpečit volby bez podvodů, ale přitom vykřikuje, ve kterých nedemokratických a totalitních státech byly zfalšovány. Podobný průběh voleb v jiných státech by vyvolal vlnu kritiky, snahu o jejich zneplatnění a opakování, uvalení sankcí. Z poslední doby nejen Bělorusko ví své.

Amerika ukázala světu opět své prvenství, pokud jde o astronomickou, historicky nejvyšší finanční částku na prezidentskou volební kampaň. Mezi spokojenými tak budou především váleční profitéři, představitelé vojensko-průmyslového komplexu parazitující na světovém válečném utrpení.

Amerika se po zvolení nového prezidenta nezmění. Jednoznačně zlý či hodný není Trump ani Biden. Každý z nich by nadále prosazoval ideály pod pojmem »svoboda« a »demokracie«, aby následně »potrestal« každý národ a stát, který nechce dbát jeho diktátu. Nadále bude prosazovat hru na »lidská práva«, přestože USA likvidují místní vládce po celém světě, kdykoli je to v jejich strategickém zájmu.

Jak již avizoval ministr zahraničí Petříček, zásadně se nic nezmění ani pro náš stát, který s USA bude nadále zlepšovat dobré vztahy bez ohledu na vítěze. Proč také. Vždyť současné americké divadlo slibuje světu jen v pořadí dalšího usmívajícího se zabijáka v roli sekretáře »deep state«.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 62 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


smiricky.jan
2020-11-10 22:35
Je fakt, že v Rusku, o Číně nemluvě, by k podobným zmatkům při
volbách nikdy dojít nemohlo...
wsobchak
2020-11-10 13:01
Ale zkuste brát ten život z té lepší, krásnější stránky. Dnes je
to 38 let co zhebnul Brežněv...
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.