Reklama

Lékaři?!

Je to přátelská výpomoc v těžkých časech, politikaření s lékaři jako nástroji, nebo dokonce nenápadná okupace? Je to už téměř tři týdny, co vláda kývla na to, aby do České republiky přijeli vojenští lékaři z USA, kteří mají pomoci v boji s koronavirem. Prý přiletí do konce týdne.

Já vám tedy nevím, ale když se jinde ve světě něco semele, stane se neštěstí, či začne řádit nějaká lokální epidemie, také vysíláme lékaře. Ale jde většinou o hodiny, maximálně dny. Proč přijedou lékaři až nyní? Na co čekají? Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly příjezd s velvyslancem USA Stephenem Kingem dojednal vicepremiér Jan Hamáček. Po zaslání žádosti do USA přišla nabídka lékařů z Národní gardy. Ne že by se USA nabídly, my jsme prý prosili.

Američtí lékaři by měli být nasazeni v některém z nemocničních zařízení, kde bude nedostatek personálu. Lékaři by dorazili s vlastním vybavením. Pokud by byl zahájen provoz v polní nemocnici v Letňanech, působili by v ní. Měly by přijet čtyři skupiny lékařů po sedmi lidech. Ale vláda kvůli plánovanému příjezdu amerických vojenských zdravotníků odsouhlasila pobyt vojenských zdravotníků ze zemí Evropské unie a NATO v počtu 300 lidí!

Jsem naučená pomáhat, když je třeba. Jednou já tobě, podruhé ty mně, respektive pošli dobro a ono se ti odněkud vrátí. Ale když chci pomoci, dělám to co nejrychleji. Tato pomoc není rychlá, a i když si prý lékaři přivezou vlastní vybavení, obávám se, že nebude ani nejlevnější. Pokud není vládě hloupé platit přes jeden milion denně (!) za pouhý pronájem polní nemocnice v Letňanech, která už přes měsíc je prázdná, kolik asi budou stát letenky a ubytování pro až 300 lidí? Co tu budou dělat?

Samozřejmě lékařů je málo, potřebují pomoc. Ale jsou i jiné státy, které pomáhají rychleji a z jara mají mnoho zkušeností. Pamatujete, jak Kuba, která sama patří k chudým státům, poskytla Itálii na boj s koronavirem 52 doktorů a sester? Ano, prosáklo, že Kuba si od některých jihoamerických a afrických států účtuje 70 tisíc korun za lékaře. Pardon, ale to je normální lékařský plat, pro americké odborníky možná i podprůměrný… Kuba prý se snaží prosazovat svou politiku skrze lékaře. Jak prosazuje svou politiku USA a NATO? Pokud chtějí ukazovat ideální demokracii a názorně ji přednášet, ať si prosím nejdříve zametou před vlastním prahem…

Helena KOČOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 28 hlasů.

Helena KOČOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


abbeyroader
2020-11-11 20:30
Jistě, konec komunistů v Čechách se blíží. A publicistika HaNo to
velmi zábavně ilustruje. Z toho mám jistě radost. Ale až HaNo
skončí, bude se nám stýskat. Každodenní příval nechtěného humoru
té nejvyšší brizance mne baví už 15 let. Zářivé publicistické
superhvězdy Blaško, Klán, Štefek, Zmítko, Jáchym, Kojzar, Roun,
Kavij, Kupský a další nám prostě budou chybět... Je to fakt psina....
donald.kaczerowski
2020-11-11 15:43
Sedm amerických doktorů jako okupanti? KSČM už dosahuje
intelektuálního dna. konec se blíží.
salekiv
2020-11-11 09:18
Milá soudružko, nevím, proč zase lžete. Zatím tu je 7, slovy sedm,
amerických vojenských lékařů, kteří přijeli na pozvání naší
vlády. Číslo 300 je rámec, který byl schválen pouze pro případ, že
by naši lékaři situaci sami nezvládali, což se nyní nepotvrzuje. Tak
nestrašte nějakou skrytou okupací. To si opravdu myslíte, že těmito
podpásovkami získáte na svou stranu nějaké voliče? To už opravdu
melete z posledního?
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.