Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Testy rozvezeny

Společnost Avenier do pondělní půlnoci rozvezla testy k plošnému testování na koronavirus do 440 domovů pro seniory a dalších pobytových sociálních zařízení, pro které jsou nakoupené testovací sady určeny. Podle čerstvých údajů by mělo jít až o 2000 zařízení.

Spuštění nařízeného testování v pobytových sociálních službách by se mělo stihnout do středy.

Dva miliony antigenních testů od firmy Abott společnost Avenier od pondělního rána rozvážela do svých distribučních center, která pokrývají celé území ČR. »Do pondělní půlnoci jsme testy dodali do 440 zařízení,« uvedl Martin Nesrsta z Avenieru, který má distribuci testů na starosti.

Nakažených seniorů v ČR přibývá. Nákaza u nich mívá horší průběh, víc je také obětí. Nařízení o plošném testování, které má pomoci odhalit v domovech případnou koronavirovou nákazu a zabránit jejímu šíření, začalo platit minulou středu. První kolo testů by se mělo udělat do sedmi dnů, tedy do této středy. Vyšetření se pak má opakovat každých pět dnů. Nesrsta řekl, že distribuce testů by mohla být dokončena do pátku. Podle smlouvy s pojišťovnami mají být rozvezeny nejpozději do 16. listopadu, do týdne od podpisu.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb v pondělí upozornila na to, že domovy testy ještě nemají a do středy vyšetření zřejmě nestihnou. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by rozvážka testů po celé republice měla být hotova zhruba do týdne. Za zpožděním je podle Blatného to, že v ČR chyběla zákonná pravidla pro pořizování a zaplacení testů.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.