Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

První fotbalová liga se bude hrát ještě den před Vánoci

Podzimní část první fotbalové ligy kvůli nedávné koronavirové přestávce skončí poprvé v české historii až den před Vánoci 23. prosince a bude mít 14 kol. Zimní pauza potrvá jen necelý měsíc, ligové jaro začne nezvykle už o víkendu 16. a 17. ledna.

Úpravy termínové listiny schválilo formou per rollam ligové grémium profesionálních klubů, informovala v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí první dvě nejvyšší soutěže. Z celkových 18 prvoligových celků hlasovalo pro návrh 17, jeden byl proti.

První liga byla stejně jako další sportovní soutěže kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi na měsíc přerušena od října do listopadu a za tu dobu se nestihla odehrát tři kola.

Podle původních plánů se mělo na podzim konat 15 z celkových 34 kol, po úpravě termínové listiny to však bude jen 14. Pořadí kol zůstane zachované podle původního rozlosování.

Jedno z podzimních kol se uskuteční ve středu 16. prosince, kdy se mělo dohrávat třetí kolo domácího poháru MOL Cupu, který byl ale do konce roku přerušen. Dalším vloženým kolem pak bude poslední před zimní přestávkou pouhý den před Štědrým dnem.

Prvoligové týmy budou mít i rekordně krátkou pauzou, která potrvá necelý měsíc. Jarní část začne už v polovině ledna a vyvrcholí 34. kolem na konci května. Posunutí do června nebylo možné kvůli účasti české reprezentace na letním mistrovství Evropy.

Upravena byla také termínová listina druhé ligy, která během vynucené přestávky přišla o čtyři kola. Podzimní část skončí o prvním prosincovém víkendu a jaro odstartuje na začátku března. Pro návrh se vyslovilo všech 14 druholigových klubů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama