Reklama

Výzva k odstoupení Pašinjana

Arménský prezident Armen Sarkisjan v poselství k národu vyzval k uspořádání předčasných parlamentních voleb a k odstoupení vlády premiéra Nikoly Pašinjana.

Nikol Pašinjan. FOTO - Wikimedia commons

V metropoli Jerevanu se konala další opoziční demonstrace za odstoupení premiéra, označovaného od uzavření dohody s Ázerbájdžánem o ukončení války o Náhorní Karabach za »zrádce«. Pašinjan znovu odstoupit odmítl. Naopak demisi podal ministr zahraničí Zohrab Mnacakanian.

Sarkisjan uvedl, že konzultoval situaci s parlamentními a i mimoparlamentními silami a naprostá většina lidí, s nimiž jednal, se shodla na nutnosti odstoupení Pašinjanovy vlády, kterou by do voleb měla vystřídat »vláda národní svornosti«. Podle prezidenta už nelze dále ignorovat obrovské sociální problémy, se kterými si ekonomika nedokáže poradit, a humanitární katastrofu v zemi po přílivu uprchlíků z Náhorního Karabachu.

Ministr zahraničí Mnacakanian odstoupil poté, co mluvčí jeho ministerstva popřela Pašinjanova předchozí prohlášení ohledně ázerbájdžánských územních nároků a tvrdila, že při vyjednání se od Arménie nepožadovalo, aby se zřekla druhého největšího karabašského města Šuša (arménsky Šuši). Naopak podle Pašinjana byla válka důsledkem arménského odmítnutí podstoupit Ázerbájdžánu bez boje strategicky důležité město a sedm okresů sporného území.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.