Reklama

Grospič kondoluje k úmrtí syrského ministra zahraničí

Dopis Stanislava Grospiče, předsedy OS ČMS, místopředsedy ÚV KSČM a poslance

 

Velvyslanectví Syrské arabské republiky v ČR

Praha

Vaše Excelence,

dovolte mi jménem českých přátel Sýrie, komunistů a třídních odborářů, vyjádřit náš zármutek a upřímnou soustrast pozůstalým, vládě SAR, Národní pokrokové frontě SAR, Socialistické straně arabské obnovy BAAS a všemu syrskému lidu k úmrtí vrcholného syrského a arabského diplomata a dlouholetého ministra zahraničí Syrské arabské republiky, soudruha Valída Mualima, který zesnul ve věku 79 let.

Valíd Mualím byl věrný syn syrského lidu, vzdělaný člověk ve službách zahraniční politiky své vlasti, bojovník za myšlenku syrské suverenity, upevněnou revolucí počátkem 60.let, Nápravným hnutím historického vůdce SAR Hafíze al Asada, procesem modernizace země započatém prezidentem Bašárem al Asadem a bojem proti fundamentalismu a imperialistické a sionistické agresi. Nepřehlédnutelná je jeho diplomatická činnost i literární aktivita. Žil naplněným životem, protože to byl život bojovníka, vlastence, pokrokového a vzdělaného člověka, který tvořil zásadovou zahraniční politiku, zvlášť cennou v době protisyrského zahraničního spiknutí a agrese.

Odešla jedna z nejváženějších a nejkvalitnějších osobností arabské diplomacie vůbec,

čest jeho památce!


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(red

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.